جوانسازی
صورت,بدن
توسط مجرب‌ترین کادر پزشکی و به‌روزترین دستگاه‌ها

جوانسازی صورت و بدن

جوانسازی صورت و بدن

هر کدام ما برای زیباتر و خوش اندام‌تر شدن یا حتی برای درمان نیازه یکسری جراحی‌‌های زیبایی و درمانی انجام بدیم که نیاز هر کسی با توجه به چهره و بدنش متفاوته، خدمات رو خدمتتون معرفی کردیم و حتی نمونه کارهای پزشکانمونم براتون گذاشتیم

مزونیدلینگ صورت بانوان قبل مزونیدلینگ صورت بانوان بعد

جوانسازی صورت خانمها با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ صورت زنان قبل مزونیدلینگ صورت زنان بعد

جوانسازی صورت بانوان با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ صورت خانمها قبل مزونیدلینگ صورت خانمها بعد

جوانسازی صورت زنان با مزونیدلینگ

فیشیال صورت خانمها قبل فیشیال صورت خانمها بعد

جوانسازی صورت به کمک فیشیال برای زنان

رفع لک دست بانوان قبل رفع لک دست بانوان بعد

رفع لک دست ویژه آقایان و خانمها

جوانسازی پوست صورت و بدن

جوانسازی-پوست

با کهولت سن، پوست هم پیر می‌شود، اما روش‌هایی کارامد و بی‌خطر وجود دارد که چین و چروک پوست را از بین ببرد و باعث جوانسازی پوست صورت و بدن شود که با این راه و روش‌ها در ادامه آشنا میشوید.

پیری پوست چگونه رخ میدهد؟

افزایش سن باعث تخریب اجزای تشکیل‌دهنده پوست مثل پروتئین‌های کلاژن و الاستین می‌شود که این موارد روی زیبایی و جوانسازی پوست تاثیر زیادی دارند.

استعمال سیگار، عدم تحرک، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید و تغذیه نادرست در کنار افزایش سن، موجب تخریب و تحلیل پوست می‌شوند که به مرور زمان لایه‌ی سطحی پوست نازک و بافت پیوندی آن ضعیف می‌شود.

برای آنکه بیشتر علائم پیری پوست را بشناسید لازم است لایه و بافت‌های پوست را هم بشناسید.

به‌طورکلی پوست از سه لایه تشکیل شده که شامل اپی‌درم (روپوست)، درم و هیپودرم (زیرپوست) می‌باشد.

لایه اپی‌درم بخشی است که شما با چشم قادر به مشاهده آن هستید، لایه میانی یا همان درم، شامل سلول‌های تولیدکننده روپوست و گیرنده‌های حسی است.

هیپودرم یا زیرپوست از بافت پیوندی یا همبند و بافت چربی تشکیل شده است. هیپودرم، پوست را به لایه‌ی عضلانی پایین متصل می‌کند.

با افزایش سن سلول‌‌های موجود و مفید درون لایه‌‌ها رفته‌رفته ضعیف می‌شوند و از بین می‌روند و همین امر باعث می‌شود که چین و چروک‌هایی روی پوست ایجاد شود و افراد در سنین بالاتر به‌دنبال بهترین روش‌های جوانسازی پوست باشند.

چه عواملی موجب پیری پوست میشوند؟

پیش از اینکه پزشک متخصص هرگونه اقدامی برای جوانسازی پوست انجام دهد، در ابتدا باید علت و عوامل ایجاد تغییرات و پیری پوست را تشخیص دهد تا بتواند بهترین روش زیبایی پوست را شناسایی کند.

برای مثل اگر لب‌های شما از حالت عادی و جوان و جذاب خود خارج شده باشد، پزشک متخصص پس از معاینه شما می‌تواند مثلا تزریق ژل لب را برای جوانسازی لب‌های شما پیشنهاد کند.

حال عواملی وجود دارند که روی پیری ظاهر و پوست صورت تاثیر میگذارند که شامل موارد زیر میشوند:

 • پرتو فرابنفش
 • آب و هوای سرد و خشک
 • استرس و مشکلات عصبی
 • بیماری‌های عفونی درونی
 • عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 • استفاده از محصولات آرایشی بی‌کیفیت
 • استفاده از شوینده‌های نامتناسب با نوع پوست

جوانسازی-پوست

نشانه‌ها و علائم پیری پوست صورت

1. چین و چروک

پیدایش خطوط ریز و درشت بر روی پوست اولین علامتی است که پس از سن 25سالگی بتدریج روی پوست ایجاد می‌شود و اگر این چین‌وچروک‌ها زودتر درمان نشوند، به چین و چروک‌های همیشگی روی صورت تبدیل میشوند.

خطوط افقى پیشانی که به‌موجب بالا بردن ابروها ایجاد مى‌شوند، خطوط عمودی بین ابروها که با اخم کردن‌ ارتباط دارد، خطوط شعاعى دور چشم و خطوط پنجه‌کلاغى که به‌هنگام خندیدن و لبخند زدن ظاهر مى‌شوند، و خط خنده و خطوط شعاعى دور لب‌ها که در سنین بالاتر به وقوع میپیوندند، همگى از علائم فرایند پیرپوستى میباشند.

2. کاهش حجم پوست

پوست صورت، روى داربستى متشکل از استخوان، عضلات صورت و یک بالشتک چربى کشیده شده است.

فرم و شکل صورت ما وابسته به مجموعه این ارگان‌ها است که به‌مروز زمان و افزایش سن استخوان صورت رفته‌رفته تحلیل مى‌رود و باعث مى‌شود که برجستگى پیشانى، گونه‌ها، فک فوقانى و تحتانى و زوایاى فکى کاهش بیابد، عضلات صورت کوچک شود، چربى زیرپوست تحلیل رود، پوست هم نازک‌تر شود و استحکام و حالت کشسانى خود را از دست دهد.

مجموع این تغییرات باعث افتادگى و شلی پوست مى‌شوند. البته این فرایند و تغییرات به یکباره اتفاق نمی‌افتند و با مرور زمان بتدریج ایجاد میشوند.

روش‌های مختلف تازه‌سازی پوست مانند لیفتینگ صورت باعث پیشگیری از پیشرفت این فرایند می‌شود و اگر روش‌های جوانسازی پوست به‌موقع انجام شود، در سنین بالاتر هم ظاهری زیبا و جوان خواهید داشت.

3. از بین رفتن کشسانی پوست

بخش عمیق پوست، شباهت بسیار زیادى به ساختار بتون مسلح دارد! رشته‌هاى کلاژن همانند میل‌گرد درهم تنیده شده‌اند و هیالورونیک اسید به‌منزله سیمان، ماتریکس بین رشته‌هاى کلاژن را پر کرده‌اند. این ساختار، موجب استحکام و سفتى پوست مى‌شود. رشته‌هاى الاستین هم الاستیسیته و حالت کشسانی پوست را تأمین مى‌کند.

بعد از سنین ٣٥-٣٠ سالگی، با پیشرفت فرایند پیرى پوست، رشته‌هاى کلاژن و الاستین هم دچار آسیب و فرسودگی مى‌شوند و بتدریج پوست استحکام و خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد.

ساختار پوست تضعیف شده و پوست حالت خمیرى مى‌گیرد و خطوط ریز و چین و چروک‌های عمیق شکل می‌گیرند. همچنین، پوست خشک‌تر مى‌شود و شفافیت و یکنواختى سطح پوست از بین مى‌رود.

4. بروز ضایعات پوستی

از دیگر نشانه پیری پوست، ایجاد لکه‌های پوستی، خال‌ها و اختلالات رنگدانه‌ای روی سطح پوست است که این لکه‌های پوستی را هم میتوان با لیزر فوتونا از بین برد.

جوانسازی-پوست

جوانسازی پوست چیست و چه مزایایی دارد؟

برای حفظ شادابی و جوانی پوست، دو راه کلی وجود دارد و از این دو حالت خارج نیست:

 • اول: مراقب پوست خود باشید و پیری را به عقب بیندازید. یعنی همان پیشگیری
 • دوم: به کمک روش‌های درمانی، نشانه‌های پیری را از بین ببرید. یعنی همان درمان

جوانسازی پوست یکی از انواع درمان زیبایی است که برای بازگردانی شادابی و جوانی به پوست صورت انجام میگیرد.

این خدمات به روش‌های مختلف جراحی و یا غیرجراحی صورت میپذیرد که این روش‌ها نسبت به عمق درمان پوست تعیین میشوند.

زیباسازی و جوانسازی پوست یکی از روش‌های درمان زیبایی است که عمق مشخصی از ساختار پوست صورت را هدف گرفته و به این ترتیب برای رفع مشکلات ایجاد شده در پوست صورت مثل چین‌وچروک، شل‌شدگی، تغییر رنگ‌دانه‌ها و جای جراحت و زخم باقیمانده روی پوست استفاده می‌شود.

همانگونه که حتما شنیده‌اید، پیشگیری بهتر از درمان است. پس بهتر است که همه افراد به بهترین شکل از پوست صورت خود مراقبت کنند تا سالم و جوان بماند و مجبور به استفاده از روش‌های دیگر برای جوانی و زیبایی نباشند.

اما چنانچه تاکنون از پوست خود مراقبت نکرده‌اید و حالا نیاز به زیباسازی و جوان‌سازی پوست دارید میتوانید از روش‌های مختلف درمانی که در مرکز راز زیبایی معرفی شده استفاده کنید.

برای مثال اگر زیاد اخم میکنید به احتمال زیاد پس از مدتی چین و چروک و خطوطی بین ابروهایتان ایجاد می‌شود که یکی از راه‌های از بین بردن و درمان این مشکل تزریق بوتاکس ابرو است.

این کار علاوه بر بازگردانی جوانی پوست و تامین اهداف زیبایی، باعث پاکسازی پوست هم می‌شود. روش‌های این خدمات کمک می‌کنند تا جای آکنه و جوش و لکه‌های پوستی هم از بین برود و هیچ لکی بر روی پوست باقی نماند.

یکی از مهمترین مزیت‌هایی که جوانسازی پوست با خود به ارمغان می‌آورد، بهبود کیفیت زندگی افراد است. زیباتر و جوان‌تر به‌نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا میبرد و روحیه‌ی شادابی به آنها می‌بخشد.

بیشتر متدهای جوانسازی پوست صورت بر مبنای تحریک پوست به‌منظور کلاژن‌سازی بیشتر طراحی شده‌اند. بجز روش‌های جوانسازی پوست، استفاده از کرم‌های موضعی حاوی کلاژن و همچنین داشتن تغذیه‌ی صحیح و همچنین مصرف ویتامین‌‌های E و C به‌عنوان تحریک کننده‌ی تولید کلاژن، برای سلامت پوست و جوانسازی پوست موثر واقع میشوند.

روش‌های جوان سازی پوست را می‌توان در سه دسته‌ی کلی قرار داد :

 • روش‌های تهاجمی شامل جراحی‌های پلاستیک و زیبایی مثل کشیدن پوست (لیفتینگ پوست).
 • روش‌های کم ‌تهاجمی شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی و ژل و همچنین لیزر مو.
 • روش‌های غیرتهاجمی شامل مراقبت‌های کلی پوست مثل کرم‌های ضد چروک و درمان‌های خانگی.

جوان‌سازی پوست

هنگامی‌که پوست انسان چروک شود، در واقع زیر پوست خالی می‌شود و درنتیجه شکستگی پوست رخ می‌دهد که در این وضعیت، کرم‌ها و پمادها و همچنین ماسک‌های مختلف قادر نیستند عمق پوست را ترمیم کنند و فقط میتوانند چین‌وچروک‌های سطحی را برطرف کنند.

برای جوانسازی پوست و پیشگیری از ایجاد چین و چروک و خطوط روی قسمت‌های مختلف صورت باید نکاتی را رعایت کرد. برای مثال باید خواب کافی داشته باشید، عادت‌های مخربی مثل کشیدن سیگار و استعمال هرگونه دخانیات را کنار بگذارید، از پوست خود در مقابل خراش و ضربه مراقبت کنید.

تا حد امکان کمتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید، بیش از حد به صورت خود دست نزنید یا اصطلاحا با پوست خود ور نروید، حداقل روزی 2 مرتبه صورتتان را بشویید و همچنین مصرف آنتی‌اکسیدان را با استفاده از برنامه غذایی مناسب افزایش دهید.

این روش‌ها برای جوانسازی پوست مناسب زمانی هستند که هنوز جوانی و زیبایی طبیعی پوستتان را به‌همراه داشته باشید، اما اگر دچار ظاهری شکسته شده‌اید و میخواهید پوست صورتتان را جوان و شاداب و زیباتر کنید، میبایست از روش‌های درمانی مناسب پوستتان کمک بگیرید.

جوانسازی پوست صورت

امروزه جوانسازی پوست صورت با روش‌های گوناگون موثر و بی‌خطری انجام میگیرد که نتیجه آنها بهبود و زیبایی کامل پوست صورت است که مانع از ایجاد نشانه‌ها و علائم پیری و بالارفتن سن روی پوست میشوند.

همانگونه که مشاهده میکنید، امروزه زیباسازی پوست مخصوصا پوست صورت یکی از دغدغه‌های اصلی افراد شده و تقریبا بیش از نیمی از بانوان و برخی آقایان به‌دنبال افزایش و تقویت زیبایی ظاهر خود هستند.

نکته مهم در مورد جوانسازی پوست آن است که روش‌های مختلفی برای این‌کار وجود دارد. اما بهتر است نسبت به شرایط خود بهترین روش را انتخاب کنید تا علاوه بر اینکه شاهد عوارضی نباشید، نتیجه مورد رضایت خود را هم دریافت کنید.

برای اینگونه خدمات روش‌های تهاجمی متنوعی (مثل لیفت صورت) وجود دارد که به‌نوعی عمل محسوب میشوند. بجز این موارد روش‌های تزریقی هم برای جوان کردن پوست وجود دارد (مثل تزریق بوتاکس) که فقط تزریق میشوند.

همچنین روش‌هایی هم برای جوانسازی پوست هستند که با عنوان لایه‌برداری شناخته میشوند، که در این نوع خدمات موادی روی پوست مالیده می‌شوند و پوست را براق و زیبا می‌کنند و علاوه بر این مورد، خدماتی هم با عنوان محرک‌ها وجود دارند که خدمات لیزر درمانی، مزولیفت و خدمات این چنینی جزو این موارد به‌حساب می‌آیند.

جوانسازی-پوست

روش‌‌های جوانسازی پوست

 • بوتاکس
 • تزریق فیلر و چربی
 • تزریق فیلر لب
 • مزوتراپی
 • لیفت صورت با نخ
 • لیزر فوتونا
 • تزریق ژل لب
 • لایه برداری پوست
 • فیساپ
 • پلاسما جت
 • تزریق مزوژل
 • میکرودرمابراسیون
 • تزریق فیلر مو
 • مزونیدلینگ
 • میکرونیدلینگ
 • میکرودرم ابریژن
 • لیزر فرکشنال CO2
 • هایفوتراپی
 • کربوکسی تراپی
 • اندولیفت
نمایش خلاصه بستن خلاصه

بازدیدها: 23