تجديد
وجه,الجسم
من قبل الطاقم الطبي الأكثر خبرة والأجهزة الأكثر توات

جوانسازی صورت و بدن

تجديد شباب الوجه والجسم

يحتاج كل منا إلى القيام بسلسلة من العمليات التجميلية والعلاجية ليصبح أكثر جمالاً ولياقة أو حتى للعلاج ، فاحتياجات كل فرد تختلف باختلاف وجهه وجسمه.

مزونیدلینگ صورت بانوان قبل مزونیدلینگ صورت بانوان بعد

تجديد شباب الوجه مع ميزونيدلينج

مزونیدلینگ صورت زنان قبل مزونیدلینگ صورت زنان بعد

شد وجه المرأة مع ميزونيدلينج

مزونیدلینگ صورت خانمها قبل مزونیدلینگ صورت خانمها بعد

تجديد شباب وجه المرأة ب ميزونيدلينج

فیشیال صورت خانمها قبل فیشیال صورت خانمها بعد

تجديد شباب الوجه بمساعدة تجميل الوجه للنساء

رفع لک دست بانوان قبل رفع لک دست بانوان بعد

إزالة بقع اليد خاص للرجال والنساء

بلفاروپلاستی چیست؟

افرادی که دچار افتادگی پلک می ‏شوند از اینکه همیشه چهره‏ شان خسته، خشن و یا غمگین به نظر می‏ رسد ناراضی هستند عمل بلفاروپلاستی می تواند درمان منلاسبی برای این عارضه باشد.
عمل بلفاروپلاستی چیست؟
جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پروسه ‏ای است که طی آن پوست پلک بریده شده تا چربی‏ های اضافه برداشته شود. عمل بلفاروپلاستی باعث جمع شدن حجم چربی پشت پلک و باز شدن چین و چروک های اطراف چشم می شود که کمک به شادابی و جوانی چهره می کند.
آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟
جراحی برداشتن پلک همواره جنبه زیبایی ندارد و در بسیاری موارد کاملا یک عمل درمانی محسوب می ‎شود تا از خطرات احتمالی که ممکن است به چشم و بینایی وارد شود جلوگیری گردد.
سن مناسب برای انجام
معمولا سن خاصی برای این جراحی در نظر گرفته نمی‏ شود زیرا تنها برای افتادگی پلک بر اثر افزایش سن نمی ‏باشد و ممکن است فردی در جوانی به صورت ژنتیکی پف و یا افتادگی پلک داشته باشد. نتیجه جراحی بلفاروپلاستی برای افراد سن بالا که در دهه چهل یا پنجاه سالگی خود هستند، حدودا 10 تا 12 سال ماندگار و ثابت است. اما بعد از آن احتمال دوباره جمع شدن پوست پلک وجود دارد و کاملا طبیعی می‏ باشد.

ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی است.
این عمل با حذف چربی و پوست اضافی از ناحیه شکم، عضلات قسمت شکم را تنگ و صاف می کنند.
این عمل مناسب افرادی است که :
1-غیرسیگاری هستند. این افراد شرایط فیزیکی خوبی دارند و وزنشان در حالت ثبات است. همچنین قسمت هایی برآمده از چربی و شل شدگی پوستشان با ورزش و تغذیه از بین نرفته است.
2-افراد کمی چاق که قابلیت ارتجاعی پوست را از دست دادند. مناسب خانم هایی که پوست و عضلاتشان به خاطر زایمان کش آمده است.
برای این افراد مناسب نیست:
1-خانم هایی که برای بارداری های بعدی برنامه ریزی کردند و یا افرادی که می خواهند وزن چشمگیری را کم کنند باید دست نگه دارند و عمل ابدومینوپلاستی را در زمانی که شرایط ثبات وزن را دارند، انجام دهند.
برخی پس از بارداری یا سزارین نیز این عمل را انجام می دهند.
ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک چیست؟
جراحی کمتر تهاجمی با برش های کوتاه تر است. این نوع عمل برای بیمارانی با چربی های جمع شده در پایین شکم مناسب است. جراح در عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش های کوچکتری ایجاد می کند و دوره ریکاوری از آن نیز کوتاه تر است.

فرایند عمل بدومینوپلاستی
در طول عمل ابدومینوپلاستی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.
دو برش در بخش مشخص برای جراحی ایجاد می شود
یکی از استخوان لگن در یک سمت تا استخوان لگن در سمت دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی، برش دیگر اطراف ناف است. پوست از عضله شکم جدا خواهد شد. سپس عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می شوند تا ظاهر میان تنه باریک و شکم سفت تر شود. سپس قسمت جدا شده پوست روی عضلات که حالا شکل جدیدی به خود گرفته، کشیده می شود و پوست اضافی را برمی دارند. ناف دوباره به قسمتی وصل می شود که ظاهرش طبیعی باشد. برش ها بسته می شود و یک لباس استریل روی قسمت جراحی شده کشیده می شود. جراحی ابدومینوپلاستی 2 تا 5 ساعت زمان لازم دارد.

یک لوله موقت زیر پوست قرار داده می شود تا مایعات اضافی را از قسمت جراحی شده بیرون بکشند. در طول دوره ریکاوری یک لباس فشرده سازی می پوشید. ریکاوری ممکن است از 2 هفته تا 2 ماه طول بکشد. در طول این دوره بیمار نباید خود را درگیر فعالیت های شدید و بلند کردن چیزهای سنگین کند. بعد از یک یا دو هفته بیمار با اجازه دکتر فعالیت می کند.

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه یک جراحی زیبایی است که برای بزرگ کردن یا تقارن سینه طراحی شده است.
برای این جراحی می‌توان چربی را از نقاط دیگر بدن به سینه تزریق کرد یا یک روش رایج‌تر این است که از طریق جراحی کاشت یا پروتز را برای سینه انجام داد.
افرادی این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند که حجم سینه کمی داشته یا به دلایل مختلفی مانند کاهش وزن، بارداری و شیردهی حجم سینه خود را از دست داده‌اند. برخی افراد که سینه‌های کوچک‌تر و لگن پهنی نیز دارند ممکن است، بخواهند با بزرگ‌تر کردن سینه‌های خود تناسب اعضا را به بدن خود بازگرداند.
علاوه بر این افرادی که سینه‌های نامتقارن دارند نیز از طریق این جراحی زیبایی می‌توانند اندازه پستان‌های خود را یکسان کنند. توجه داشته باشید که برای این کار فرد باید از سن رشد خود گذر کرده باشد.
فرایند جراحی پروتز سینه:
در این جراحی یک کاشت یا چربی در پشت هر یک از پستان‌ها قرار می‌گیرد در واقع ایمپلنت‌ها یا پشت ماهیچه‌های قفسه سینه یا پشت بافت پستان‌های شما قرار گرفته و می‌توانند تا اندازه یک فنجان سایز آن‌ها را تغییر دهند.
توجه داشته باشید که پروتز سینه همان روشی که برای لیفت سینه به کار می‌رود، نیست.
لیفت برای افتادگی پستان‌ها کاربرد دارد.
ایمپلنت‌ها از پوسته‌های نرم و انعطاف‌پذیر سیلیکون ساخته شده‌اند که با نمک یا ژل سیلیکون نیز پر می‌شوند.
اگرچه در مورد پروتزهای سیلیکونی اختلاف نظرهایی وجود داشته است، اما هنوز هم در میان افرادی که جراحی‌های زیبایی برای افزایش سایز پستان انجام می‌دهند، بسیار محبوب هستند.
درصورتی‌که انتخاب شما انجام پروتز سینه باشد، به احتمال زیاد به‌صورت سرپایی این عمل را در مرکز انجام خواهید داد که در اکثر مواقع فرد همان روز می‌تواند از مرکز مرخص شود.
این روش با بیهوشی انجام می‌شود تا دردی را احساس نکنید که از ۲۴ ساعت قبل باید دستورالعمل‌هایی که توسط جراح دریافت کرده‌اید را به طور کامل انجام دهید. توصیه می‌کنم که این عمل را توسط بهترین دکتر پروتز سینه انجام دهید، جراح متخصص از طریق سه نوع برش زیر، ایمپلنت را برایتان انجام می‌دهد.
• زیر پستان (Inframammary)
• زیربغل (Axillary)
• بافت اطراف نوک پستان (Periareolar)
سپس جراح با برشی که انجام داده یک فضایی ایجاد کرده و پستان را از ماهیچه‌های سینه جدا کرده و ایمپلنت را در این فضا قرار می‌دهد. ایمپلنت دقیقاً باید در مرکز پستان قرار گیرد.

لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه
با افزایش سن سینه‌ها دچار افتادگی می‌شود و حالت سفتی و فرم مناسب خود را از دست می‌دهند. دلایل افتادگی سینه متفاوت است. برخی از دلایل اصلی آن شامل موارد زیر است:
• بارداری: در سینه رباط‌هایی به نام لیگامان کوپر وجود دارد، که باعث بالا ماندن سینه‌ها می‌شوند. در دوران بارداری با پر شدن و سنگین شدن سینه‌ها این رباط‌ها کشیده ‌می‌شوند. این کشش بعد از بارداری باعث افتادگی سینه‌ها می‌شود. فرقی ندارد، پس از بارداری، شیردهی داشته باشید یا نه. در هر صورت مقداری افتادگی در سینه‌ها اتفاق می‌افتد.
• نوسانات وزن: تغییر در وزن می‌تواند باعث کشش در پوست سینه شود و در نتیجه سینه‌ها حالت ارتجاعی خود را از دست بدهند.
• گرانش زمین: با گذشت زمان جاذبه زمین باعث کشیدگی در سینه‌ها و افتادگی در رباط‌های سینه می‌شود. این موضوع با افزایش سن کاملا طبیعی است.
لیفت سینه به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود. لیفت سینه به روش جراحی (ماستوپکسی) پوست اضافی را از بین برده و با رفع افتادگی سینه باعث سفت شدن سینه می‌شود. البته بسیاری از بیماران روش‌های غیرجراحی را به دلیل کمتر بودن عوارض و دوره نقاهت انتخاب می‌کنند. در روش‌های بالا کشیدن سینه بدون جراحی هیچ برشی روی سینه ایجاد نمی‌شود و نیازی به بیهوشی نیست. بدون شک روش‌های غیرجراحی ایمن‌تر بوده و عوارض بسیار کمتری دارند. برای انتخاب بهترین روش لیفت سینه حتما با متخصص پوست با تجربه‌ای مشاوره داشته و انتظارات خود از عمل زیبایی با او در میان بگذارید.
بسیاری از خانم‌ها به دلایل مختلفی مثل افزایش سن یا شیردهی دچار افتادگی سینه می‌شوند. این موضوع برای برخی افراد ناخوشایند بوده و به دنبال روش‌هایی برای رفع آن هستند. امروزه با روش‌های مختلف لیفت سینه می‌توان افتادگی سینه را درمان کرده و باعث سفت شدن بافت پوست این ناحیه شد.
از لیفت سینه برای بالا بردن سینه‌های افتاده استفاده می‌شود. روشی کم‌تهاجم است، که برای رفع افتادگی سینه و سفت شدن پوست در این ناحیه کاربرد دارد. نتیجه لیفتینگ سینه، سینه‌هایی با شکل و فرم مطلوب است. لیفت سینه از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و هرساله تقاضا برای این عمل زیبایی افزایش می‌یابد.
با استفاده از لیفتینگ می‌توان افتادگی سینه‌ها را کاهش داده تا نوک سینه در موقعیت بالاتری قرار بگیرد. حتی برخی افراد تمایل دارند، در حین عمل لیفت سینه اندازه آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) را کاهش داده تا با فرم جدید سینه‌ها متناسب شوند.

مامو پلاستی یا کاهش سایز سینه خانم ها چیست؟

ماموپلاستی به انواع عمل جراحی سینه گفته می‌شود که با هدف تغییر اندازه، تغییر فرم یا بازسازی سینه انجام می‌شود. پروتز سینه محبوب‌ترین نوع ماموپلاستی است که برای بزرگ‌کردن سینه انجام می‌شود. ماموپلاستی با عمل ماموپلکسی یا لیفت سینه تفاوت دارد.
خیلی‌ها فکر می‌کنند ماموپلاستی به معنی بزرگ کردن سینه‌ها است، اما این صرفاً ظاهر کلمه است و واقعیت کاملاً فرق می‌کند؛ چراکه درصد زیادی از انواع جراحی‌های سینه اصلاً به ‌خاطر افزایش حجم و سایز سینه‌ها انجام نمی‌شوند و دلیل پزشکی و درمانی دارند. هر چند که امروزه جراحی پستان به ‌عنوان عمل جراحی زیبایی مد شده و طرفداران خاص خود را دارد، اما این عمل کاربردهای درمانی یا ترمیمی هم دارد.
برخلاف تصور عموم، جراحی پلاستیک سینه صرفاً برای افزایش سایز سینه‌ها نیست، بلکه جراحی پلاستیک سینه انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز افراد انتخاب می‌شود. هدف ماموپلاستی تغییر سایز (کوچک کردن سینه) و تغییر فرم پستان‌ها در راستای بهبود زیبایی سینه‌ها است.
ماموپلاستی همان پروتز سینه است؟
پروتز سینه (Breast prosthesis) کاشت سینه یا ماموپلاستی بزرگ کردن سینه یعنی تغییر سایز و حجم پستان‌ها که یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی میان خانم‌ها در سراسر دنیا است. پروتز سینه برای بزرگ‌تر کردن سایز سینه‌ها یا در افرادی به کار می‌رود که به خاطر شیردهی، بارداری، کاهش وزن و تغذیه نامناسب یا عواملی مثل سرطان یا بیماری (تروما) دچار افتادگی یا کوچک شدن سینه‌ها شده‌اند. وقتی عمل پروتز سینه انجام می‌شود، سینه‌ها کمی لیفت هم می‌شوند یعنی سینه‌ها بالا کشیده می‌شوند.
ماموپلاستی اصطلاحی کلی برای انواع عمل‌های جراحی سینه است که می‌تواند به منظور کوچک کردن، بزرگ کردن، تغییر فرم سینه‌ها یا بازسازی سینه انجام شود. پروتز سینه محبوب‌ترین نوع ماموپلاستی است.
انواع ماموپلاستی چیست؟
به طور کلی عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی سه نوع دارد:
۱. بزرگ کردن سینه (breast augmentation)
برای بزرگ کردن سایز سینه‌ها عمل جراحی پروتز سینه انجام می‌شود که با لیفت همراه است. به ‌علاوه اینکه مشکل عدم تقارن پستان‌ها با ماموپلاستی بزرگ کردن سینه‌ها برطرف می‌شود.
۲. کوچک کردن سینه (breast reduction)
گاهی بزرگی سایز پستان‌ها دردسرساز می‌شود و به خاطر سنگینی مشکلاتی مثل درد گردن یا درد و بی‌حسی انگشتان ایجاد می‌کند. در ماموپلاستی کوچک کردن سینه‌ها، چربی اضافه، پوست و بافت غده‌ای سینه برداشته می‌شود تا حجم سینه‌ها کوچک‌تر شوند. این نوع عمل در مردانی که مشکل بزرگی بیش از حد سینه (ژنیکوماستی) دارند هم انجام می‌شود.
۳. جراحی ترمیمی بازسازی سینه (breast reconstruction)
خانم‌های زیادی به ‌خاطر ابتلا به سرطان سینه ناچار به عمل ماستکتومی (برداشتن پستان) می‌شوند. جراحی بازسازی سینه راهی است برای ایجاد فرم طبیعی سینه‌ها در این بیماران پس از درمان. برداشت، تعویض پروتزهای سیلیکونی و سالینی در سینه با عمل بازسازی سینه انجام می‌شود.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک
اشخاصی که از چربی‌های اضافی بدن خود شکایت دارند و به دلیل چاقی و عدم تناسب اندام خود دچار کمبود اعتماد به نفس شده‌اند می‌توانند به کمک لیپوماتیک اعتماد به نفس دوباره را به دست آورند
لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می شود ؟
لیپوماتیک شکم و پهلو از جمله روش‌های جدیدی است که با هدف از بین بردن و تخلیه چربی‌های بدن انجام می‌شود. در این روش پزشک متخصص بعد از انجام بررسی‌های لازم و آماده‌سازی فرد، پروسه انجام لیپوماتیک را در کلینیک زیبایی آغاز می‌کند. به این صورت که در نواحی مشخص شده بدن، بی‌حسی موضعی اعمال می‌گردد و سپس پزشک سوراخ‌هایی در این نواحی ایجاد می‌کند. این سوراخ‌ها در عمق ۲ تا ۶ میلی‌متر بوده و در حقیقت با هدف وارد کردن لوله‌ای بسیار نازک و ظریف به نام کانولا به درون بافت‌های چربی ایجاد می‌شوند. لوله لانوکا به کمک حرکات ارتعاشی خود سبب تخریب چربی‌های اضافی بدن در ناحیه تحت درمان می‌گردد. در نهایت چربی‌های تخریب شده با استفاده از دستگاه ساکشن از بدن خارج می‌شوند. بنابراین شخص به هیکل ایده‌آل و دلخواه خود دست خواهد یافت.
از جمله مزایای بزرگ این روش
می‌توان به قابل استفاده بودن چربی‌های خارج شده از بدن در سایر نواحی بدن اشاره کرد.

 

نمایش خلاصه بستن خلاصه