کانتورینگ

کانتورینگ

کانتورینگ

کانتورینگ

کانتورینگ به معنای متعادل سازی می‌باشد. این ایجاد تعادل هم می‌تواند بر روی صورت و هم بر روی بدن و با روش‌‌های گوناگونی انجام بگیرد. در واقع کانتورینگ به منظور مخفی کردن و پوشش دادن عیوب و نواقص صورت و بدن انجام می‌گیرد.

همانگونه که اشاره شد روش‌‌های مختلفی برای کانتورینگ وجود دارد که برخی از آنها تهاجمی، برخی نیمه تهاجمی و برخی دیگر غیرتهاجمی هستند که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه به معرفی هریک از آنها خواهیم پرداخت.

روش‌‌های خانگی کانتورینگ

روش‌های بدون جراحی کانتورینگ، آرایش کردن و یا استفاده از تکنیک‌های مختلف به منظور زاویه سازی مناسب صورت و بدن می‌باشد. این روش‌ها موقتی هستند و هربار به منظور رفع عیب‌‌های خود باید به آن‌‌ها رجوع کنید.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

کانتورینگ

آرایش کردن مناسب کانتورینگ صورت است که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص و عیوب صورت را پنهان می‌سازند. نقاطی از صورت را که بخواهیم بزرگ‌تر و برجسته‌تر دیده شوند با رنگ روشن هایلایت می‌کنیم و نقاطی از صورت را که بخواهیم فرو رفته به نظر بیایند و کوچک‌تر دیده شوند را با رنگ تیره کانتورینگ می‌کنیم.

در حال حاضر بسیاری از برندهای مطرح و بزرگ آرایشی پالت‌‌های تک رنگ و چند رنگ به منظور هایلایت و کانتورینگ طراحی کرده‌اند و در بازار به فروش می‌رسانند. اما شما می‌توانید حتی با کرم، پودرهای آرایشی و مدادهای مات که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوستتان هست، کانتورینگ را بر روی صورت خود انجام بدهید.

همچنین به منظور کانتورینگ بدن می‌توان از گن‌‌های لاغری و پوشیدن لباس‌‌های تنگ به منظور لاغرتر نشان دادن خود و یا استفاده از لباس‌‌های زیاد و اسفنجی و لباس‌های حجیم و با پف زیاد به منظور چاق‌تر نشان دادن خود استفاده نمود.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

کانتورینگ

سایر روش‌هایی که در زیر به آن‌‌ها اشاره می‌شود نیمه تهاجمی و یا کاملا تهاجمی بوده و دارای اثراتی طولانی و یا حتی دائمی خواهند بود.

روش‌های کانتورینگ صورت

تکنیک‌های کانتورینگ صورت بسیار مختلف و گوناگون است. عموما متدهای به کار گرفته شده برای هر فرد به نظر پزشک معالج او بستگی خواهد داشت. پیش از انجام عمل، در ابتدا پزشک حالت و ساختار صورت بیمار را مورد بررسی قرار خواهد داد. سپس تست حساسیت و واکنش پوست نسبت به مواد مختلف مثل ژل یا نخ، از متقاضی گرفته خواهد شد. در نهایت با کمک مشورت پزشک میتوانید یکی از انواع روشهای زیر را به جهت کانتورینگ صورت انتخاب نمایید.

کانتورینگ

تزریق ژل

تزریق ژل باید با دقت بالا و به میزان کافی انجام بگیرد. با توجه به مدل ژل به کار برده شده و میزان دوز مصرفی، ماندگاری این ژلها چیزی درحدود ۶ تا ۳۶ ماه خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که به علت وجود ژلهای بی کیفیت و نامرغوب درون بازار، پیش از انجام کانتورینگ با تزریق ژل، حتما درباره سابقه پزشک مدنظر خود تحقیق کنید، چراکه در صورت استفاده از ژل‌های نامرغوب، عوارض بسیار جبران ناپذیری به صورت شما وارد خواهد شد.

از میان انواع ژل‌هایی که به منظور کانتورینگ به کار برده میشوند، بهترین نوع، ژل اسید هیالورونیک می‌باشد که سازگار با بدن انسان است. زیراکه به شکل طبیعی در خود بدن نیز تولید می‌شود. اما به شکل مختصر ازجمله معایب تزریق ژل می‌شود به عدم تقارن پس از تزریق، ورم، کبودی و عفونت اشاره نمود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

تزریق چربی

این تکنیک یکی از بهترین متدهای کانتورینگ صورت می‌باشد. در این روش که به شکل سرپایی و همراه با بی‌حسی موضعی انجام میگیرد، چربی‌های اضافه از یکی از بخش‌های بدن گرفته شده و پس از آماده سازی چربی، به بخش دیگری از صورت یا بدن که مد نظر است، انتقال داده می‌شود.

عموما تزریق چربی هیچگونه عارضه جانبی به دنبال ندارد و به این علت که از بدن خود فرد گرفته می‌شود، با بدن او نیز سازگاری خواهد داشت و مشکلاتی که در تزریق ژل احتمال رخ دادن دارد، در تزریق چربی اتفاق نخواهد افتاد. چربی‌های تزریقی عموما تا چندین سال ماندگاری خواهند داشت.

لیفت با نخ

این تکنیک یکی دیگر از پرطرفدارترین تکنیک‌هایی است که به منظور کانتورینگ صورت به کار برده می‌شود. در این تکنیک در ابتدا پزشک معالج نواحی ورود و خروج نخ را بر روی صورت و بدن بیمار تعیین کرده و سپس با استفاده از سوزن‌های نازک و مخصوص این کار، نخ‌‌ها را وارد نواحی موردنظر کرده و پس از خروج، نخ‌‌ها را گره زده و آنها را در زیر پوست مخفی میکند.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

استفاده از نخ موجب لیفتینگ یا همان بالا کشیدن پوست خواهد شد. نتایج حاصل از کانتورینگ صورت با نخ، عموما آنی و قابل مشاهده می‌باشد. معمولا این روش هیچ عارضه جانبی به دنبال خود ندارد و موجب ایجاد زخم یا اسکار بر روی صورت و بدن نمیگردد.

تزریق بوتاکس

در روش کانتوریتگ صورت با بوتاکس که عموما در قسمت چانه به کار برده می‌شود، بوتاکس به بخش‌هایی از چانه تزریق می‌شود تا چانه کوچکتر به نظر برسد. این روش بدون جراحی انجام می‌شود و بیمار در حین اجرای آن هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. این تکنیک برای افرادی مناسب است که دارای فک مربعی شکل باشند و یا بخواهند بخش پایینی صورتشان کشیده‌تر به نظر برسد.

تزریق فیلر

در تکنیک کانتورینگ صورت با فیلر، عموما فیلر به بخش پایینی صورت و ناحیه گردن تزریق می‌شود که این کار موجب خوش تراش شدن فک خواهد شد و حالتی زیبا به صورت خواهد داد. نتیجه تزریق فیلر پس از انجام عمل به شکل فوری قابل مشاهده می‌باشد. این متد هیچگونه عوارضی ندارد و بیمار پس از عمل می‌تواند به روال عادی روزانه خود بازگردد و کارهای شخصی خود را انجام بدهد.

هایفوتراپی

کانتورینگ فک و صورت با دستگاه هایفو نیز امکان پذیر است. در این تکنیک با تابش امواج فراصوت بر روی پوست که موجب کلاژن سازی و لیفت پوست و کمی هم چربی سوزی می‌شود، کانتورینگ انجام می‌گیرد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

جهت لیفت صورت با هایفو، امواج اولتراسوند با شدت بالا به لایه‌‌های عمیق پوست فرستاده می‌شوند و انرژی گرمایی مستقیمی را در قسمت تحت درمان به‌وجود می‌آورند. به موجب این انرژی گرمایی، کلاژن‌سازی توسط سلول‌های زیرپوست تحریک می‌شود.

بدین ترتیب از افتادگی و شل‌شدگی پوست در این بخش‌ها از بین می‌روند و پوست صورت سفت می‌شود و فرد جوانی و شادابی خود را باز می‌یابد.

جراحی

در این روش از کانتورینگ که کاملا تهاجمی است، بیمار در اتاق عمل بیهوش میگردد. سپس پزشک معالج صورت یا بدن را دستکاری کرده تا آن را فرم دهی کند. چنین کاری با برش دادن استخوان‌های نواحی مختلف صورت و بدن با اره و مته مخصوص انجام خواهد گرفت.

همچنین اگر قسمت مورد معالجه، عضلاتی حجیم داشته باشد، پزشک بخش‌هایی از این عضله را به بیرون کشیده و آن ناحیه را بخیه خواهد زد.

روش‌های کانتورینگ بدن

کانتورینگ

کانتورینگ بدن یا همان بادی کانتورینگ که به آن پیکرتراشی هم گفته می‌شود، نوعی روش جراحی زیبایی محسوب می‌شود که در آن معمولا از ابزار ساکشن یا مکش، جهت برداشتن چربی‌های نواحی خاص بدن مثل شکم، باسن، ران، بازوها و یا گردن استفاده می‌گردد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

به‌علاوه، تکنیک پیکرتراشی قادر است تا در حین انجام بر روی نواحی خاص از بدن، به آنها شکل هم بدهد. امروزه این عمل به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا همان چربی‌کِشی، نوعی روش کانتورینگ بدن محسوب می‌شود که از ابزار ساکشن یا مکش، جهت برداشتن چربی‌های نواحی خاص بدن مثل شکم، باسن، ران، بازوها و یا گردن استفاده می‌گردد.

به‌علاوه، تکنیک لیپوساکشن قادر است تا در حین انجام بر روی نواحی خاص از بدن، به آنها شکل هم بدهد. درنتیجه از نام‌های دیگر لیپوساکشن می‌توان به لیپوپلاستی نیز اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی

این روش کانتورینگ بدن در واقع یک نوع عمل جراحی پلاستیک می‌باشد که در آن پوست و چربی‌های انباشته شده منطقه شکم و پهلو که حالت الاستیته یا کشسانی خود را به دلایل مختلف در طول سالیان سال از دست داده‌اند از آن منطقه جدا و شکم و پهلوهای فرد جمع شده و به فرمی زیباتر از حالت طبیعی تبدیل می‌شوند.

در عمل ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty)، مقداری از چربی اضافی در ناحیه شکم فرد برداشته می‌شود، عضلات شکم که فاصله دارند ترمیم شده و پوست شل و افتاده و یا به احتمال زیاد ترک خورده آن هم برش داده می‌شود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یا همان Mastopexy یک روش جراحی پلاستیکی به منظور کانتورینگ بدن می‌باشد که برای اصلاح فرم و سایز سینه‌ها انجام می‌شود. در این تکنیک، با برش دادن پوست اضافی و بازسازی بافت‌های سینه، آن‌ها را به فرم مطلوب و جذاب‌تر تغییر می‌دهند. این جراحی برای کسانی مناسب است که به دلایل مختلف مثل بارداری، پیر شدن، کمبود کلاژن و… شکل و حجم سینه‌های خود را از دست داده‌اند.

از لیفت سینه به منظور بالابردن سینه‌های افتاده استفاده می‌شود. این روش کم‌تهاجم بوده که برای رفع افتادگی سینه و سفت شدن پوست در این ناحیه کاربرد دارد. نتیجه لیفتینگ سینه، سینه‌هایی با فرم و شکل مطلوب است. لیفت سینه از طریق روش‌های گوناگونی امکان‌پذیر است و هرساله تقاضا برای این عمل جراحی زیبایی افزایش می‌یابد.

با استفاده از عمل لیفتینگ سینه می‌توان افتادگی سینه‌ها را کاهش داد تا نوک سینه در موقعیت بالاتری قرار بگیرد. حتی برخی افراد تمایل دارند در حین عمل لیفت سینه اندازه آرئول‌ها (هاله سینه) را کاهش داده تا با فرم جدید سینه‌ها متناسب شوند.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

پروتز باسن

چنانچه باسن شما بسیار کوچک یا دفرمه است و یا حالت گرد به خود ندارد، می‌توانید از عمل پروتز باسن به منظور کانتورینگ بدن خود کمک بگیرید. این عمل جراحی، باسن‌های شل و افتاده را خوش‌فرم کرده و موجب برجسته شدن ناحیه سرینی می‌شود. همانگونه که مشخص است، برای انجام این عمل از پروتز استفاده می‌گردد. پروتزها موادی از جنس سیلیکون نرم و نیمه جامد هستند. این پروتزها شبیه به پروتزهای سیلیکونی‌اند که در عمل پروتز سینه هم استفاده می‌شوند. البته اصولا سیلیکون باسن باید بسیار مقاوم‌تر باشد و این پروتزها نباید از جنس ژل باشند. چون در چنین حالتی با نشستن و فشار آمدن بر روی پروتز، احتمال نشتی در آن وجود دارد.

پزشک جراح پلاستیک با ایجاد برش در ناحیه باسن، پروتزها را درون آن قرار داده که موجب ایجاد باسن بزرگ و خوش‌فرم می‌شود. به عمل جراحی پروتز باسن، گلوتئال هم می‌گویند. این عمل جراحی در سال‌های اخیر بسیار رواج داشته و محبوب‌ترین جراحی‌های مربوط به باسن شامل پروتز باسن، لیفت باسن و تزریق چربی به باسن می‌باشد.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن از جمله عملیات جراحی زیبایی و کانتورینگ بدن است که طرفداران بسیاری هم دارد. در این تکنیک از طریق لیپوساکشن، چربی از نواحی اطراف شکم و یا بخش‌های بالایی ران شخص برداشته شده و پس از تصویه به قسمت‌های مورد نیاز فرد تزریق می‌شود. بنابراین باسن بیمار تا حد دلخواه و بسیار مطلوبی بزرگ و برجسته شده که این حجم از چربی افزوده شده موجب خوش فرم شدن باسن و به طور کلی اندام فرد و همچنین جذاب‌تر شدن شخص می‌شود.

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کانتورینگ صورت و بدن و همچنین دریافت خدمات تخصصی زیبایی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

کانتورینگ

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید