کاشت-ریش-و-سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت-ریش-و-سبیل

یکی از نشانه‌های مهم ظاهری مردان، داشتن ریش و سبیل می‌باشد. تا جایی که بسیاری از افراد مردانگی را به داشتن ریش و سبیل میدانند. البته با اینکه این جمله درست نیست، اما باز هم نمیتوان منکر زیبایی این ویژگی جذاب مردانه شد. متاسفانه به دلایل متفاوتی ممکن است برخی مردان از این نعمت الهی محروم باشند. این دلایل ممکن است به صورت ژنتیکی و هورمونی باشد یا با آسیب، بیماری و سوختگی این مشکل رخ داده باشد. گاه نیز به علت وجود سبک زندگی ناسالم این مشکل می‌تواند رخ بدهد.

کاشت ریش و سبیل

از راهکارهای بسیار خوبی که برای رفع مشکلات عدم رویش مو در ناحیه صورت برای مردان مورد استفاده قرار میگیرد، عمل کاشت ریش و سبیل می‌باشد.

کاشت ریش یا پیوند ریش به تکنیکی گفته می‌شود که در آن فولیکول‌ها از بخشی از بدن به بخشی دیگر منتقل می‌شوند. فولیکول‌ها ارگان‌های کوچکی در پوست هستند که مو می‌سازند.

برای مثال در کاشت ریش، فولیکول‌ها را از موی سر، از زیربغل یا از سینه برداشت می‌کنند و در ناحیه صورت و نواحی دچار ریزش مو می‌کارند. عموما در کاشت ریش و سبیل، فولیکول‌ها را از پشت سر (بانک مو) برداشت می‌کنند و در صورت (ناحیه گیرنده) پیوند می‌زنند.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

فرق کاشت ریش طبیعی و مصنوعی

کاشت ریش طبیعی از هرجای بدن که باشد، یک مزیت بسیار خوب دارد. زیرا فولیکول است که در ناحیه‌ی گیرنده کاشته می‌شود، نه یک تار موی طبیعی یا مصنوعی. و این یعنی در سال‌های پس از کاشت، موهای کاشته شده رشد خواهند کرد، می‌توانید کوتاهشان کنید یا به مدل‌های مختلف، ریش و سبیل خود را پیرایش کنید. همچنین چون از فولیکول‌های مقاوم به ریزش به منظور کاشت استفاده می‌شود، نواحی کاشته شده عموما تا پایان عمر دچار ریزش مو نخواهند شد.

مراحل کاشت ریش و سبیل

 1. برنامه‌ریزی
 2. بی‌حسی موضعی
 3. برداشت فولیکول‌ها از بانک مو
 4. آماده‌سازی گرافت‌ها
 5. کاشت گرافت‌ها در نواحی ریش و سبیل

مزایا و معایب کاشت ریش و سبیل

کاشت-ریش-و-سبیل

داشتن ریش و سبیل پرپشت مزایای بسیار زیادی به لحاظ زیبایی دارد. به علاوه شرایط اجتماعی و فرهنگی در کشور ما و سایر کشورهای خاورمیانه به این شکل است که گذاشتن ریش و یا دست کم توانایی بلند کردن ریش و سبیل برای مردان بسیار حائز اهمیت است. به هر حال واقعیت آن است که در همه جای دنیا، مردان با دارا بودن ریش و سبیل پرپشت، مردانه‌تر به نظر می‌رسند.

کاشت ریش و سبیل نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری مزایا و معایب خاصی را به دنبال خود دارد که در زیر درباره آنها صحبت میکینم:

مزایای کاشت ریش و سبیل

 • تنها درمان واقعی: کاشت ریش و سبیل تنها روش درمانی دائم و موثر برای درمان ریزش مو در ناحیه صورت است.
 • نرخ موفقیت بالا: بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد گرافت‌ها با موفقیت در پوست سالم کاشته می‌شوند. این نرخ برای پوست‌های آسیب دیده درحدود ۴۰ تا ۷۰ درصد می‌باشد.
 • بدون درد و جراحی: کاشت ریش و سبیل بر روی صورت،‌ بدون درد، بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه است. البته روش‌هایی نیز وجود دارد که تهاجمی‌تر بوده و در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.
 • ریکاوری سریع: روش‌های امروزی کاشت ریش و سبیل کم‌تهاجمی و کم‌دردسر هستند. قرمزی، التهاب و تورم صورت از جمله عوارض طبیعی کاشت ریش و سبیل می‌باشند که طی چند روز برطرف خواهند شد. تقریبا از روز دوم می‌توانید به کارهای روزمره خود بپردازید، هرچند بهتر است تا چند روزی مرخصی بگیرید و استراحت کنید.
 • امکان رشد ریش و سبیل: همانطور که اشاره شد، موهای کاشته شده رشد خواهند کرد و شما می‌توانید به مدل‌های دلخواه آن‌ها را بتراشید.

معایب کاشت ریش و سبیل

 • کاهش ذخایر بانک مو: مناسب‌ترین فولیکول‌ها برای کاشت ریش و سبیل، فولیکول‌های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول‌ها برای کاشت ریش و سبیل استفاده کنیم، شاید در آینده فولیکول‌ کافی برای کاشت موی سر نداشته باشیم.
 • ریزش مو ۳هفته پس از کاشت: البته این مسئله نگران کننده نیست. چراکه این اتفاق یکی از رخدادهای طبیعی پس از کاشت ریش بوده و خیلی زود فولیکول‌های کاشته شده تار موی جدیدی می‌سازند و جای خالی موهای ریخته شده را پر می‌کنند.

عوارض موقتی و طبیعی پس از کاشت ریش و سبیل

عوارض طبیعی و موقت کاشت ریش و سبیل شامل موارد زیر هستند:

 • خارش و التهاب
 • ورم نواحی گیرنده
 • قرمزی پوست صورت و بانک مو
 • بی‌حس شدن پوست صورت و بانک مو
 • حساسیت صورت و بانک مو نسبت به لمس
 • تشکیل شدن و ریختن دلمه‌ها یا لخته‌های خون ریز

مشاهده‌ی چنین عوارضی در دوره‌ی نقاهت، طبیعی می‌باشد ولی باید روز به روز بهتر شده و در عرض چند روز از بین بروند. اگر تورم، قرمزی یا کبودی ماندگار شود، یعنی احتمالا مشکل خاصی وجود دارد و باید با پزشک تماس گرفته شود.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

حدود ۲ الی ۳ هفته پس از کاشت ریش و سبیل، موهای ناحیه‌ی گیرنده می‌ریزد. این اتفاق هم موقتی و طبیعی است. خیلی زود موی جدیدی از فولیکول‌ها جوانه خواهد زد و رشد خواهد کرد.

کاندیدای مناسب کاشت ریش و سبیل

به شکل کلی تمامی آقایانی که بخواهند ریش و سبیل پرپشت و طبیعی داشته باشند، می‌توانند ریش و سبیل بکارند. کاندیدای مناسب برای کاشت ریش و سبیل عبارتند از:

 • آقایانی که وضعیت سلامت عمومی مطلوبی داشته باشند.
 • افرادی که ریش و سبیل کم پشتی دارند، قسمت‌هایی از ریش یا سبیل‌شان دچار طاسی شده یا به شکل مادرزادی ریش و سبیل ندارند.
 • افرادی که از کاشت موی صورت انتظارات واقع بینانه داشته باشند و با محدودیت‌ها و عوارض این روش درمانی آشنا باشند.

البته اطلاع دقیق از اینکه شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا نه، باید در جلسه مشاوره به طور کامل بررسی شود.

کاشت-ریش-و-سبیل

روش‌های کاشت ریش و سبیل

کاشت مو در ناحیه‌ی صورت را می‌توان با استفاده از روش‌ FUT، روش FIT و یا سایر روش‌های بر پایه‌ی روش FIT انجام داد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و باید دید که با توجه به شرایط بیمار، کدام یک برایش مناسب‌تر بوده و نتایج بهتری را حاصل می‌کند.

تفاوت روش‌های کاشت ریش و سبیل

تفاوت روش‌های مختلف کاشت مو در شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها و یا ابزارهایی که مورد استفاده می‌گیرد، خلاصه می‌شود.

1. شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها

دو روش کلی به منظور برداشت فولیکول‌ها از بانک مو استفاده میشود:

 • برداشت نواری: این متد در روش FUT استفاده می‌شود. در برداشت نواری، پوست را به شکل نواری باریک برش داده و برداشت می‌کنند. سپس پوست بالا و پایین ناحیه‌ی برش را به هم بخیه می‌زنند. این روش با ایجاد زخم و خونریزی همراه است.
 • برداشت واحدهای فولیکولی: این متد در سایر روش‌های کاشت مو استفاده می‌شود و در آن هر فولیکول به شکل مجزا و با استفاده از ابزارهای ظریف از پوست خارج می‌گردد. این روش هیچ زخمی بر روی پوست ایجاد نمی‌کند، خونریزی نداشته و نیازی به بخیه هم ندارد. روش استخراج واحدهای فولیکولی با حداقل تهاجم ممکن انجام شده و به روش بدون جراحی معروف است.

2. ابزارها و دستگاه‌ها

ابزارها و دستگاه‌های مختلف کاشت مو عموما در مرحله‌ی برداشت مورد استفاده قرار میگیرند. در روش‌هایی که از برداشت واحدهای فولیکولی استفاده می‌شود، می‌توان استخراج فولیکول‌ها به شکل دستی یا اتوماتیک انجام داد. این اصلی‌ترین وجه تفاوت بین روش‌های کم‌تهاجمی کاشت مو می‌باشد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092
 • روش FIT: استفاده از پانچ و انبرک‌های دستی به منظور برداشت فولیکول‌ها
 • روش SUT: استفاده از پانچ ماشینی و سیستم ساکشن به منظور برداشت فولکیول‌ها
 • روش Micro FIT: استفاده از پانچ ماشینی با قابلیت تغییر سایز و سیستم ساکشن به منظور برداشت فولیکول‌ها

مراقبت‌های پیش از کاشت ریش و سبیل

نکاتی که در زیر توضیح داده شده، برای رسیدن به نتایج مطلوب کاشت ریش و سبیل و پیشگیری از عوارض جانبی ضروری میباشند:

 • از ۱۰روز پیش از جلسه‌ی کاشت مو، از مصرف داروهای حاوی آسپرین اجتناب کنید. در مورد مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروها ضد انعقادی باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • حداقل از ۳روز پیش از جلسه کاشت مو، نوشیدن الکل و داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن یا ژلوفن را متوقف کنید.
 • مصرف ویتامین C از یک هفته پیش از جلسه کاشت مو، سرعت ترمیم التیام پوستی را بیشتر میکند.
 • در روز مراجعه به کلینیک، نوشیدنی‌های کافئین دار مثل قهوه، چای، نوشابه و انرژی‌زا را مصرف نکنید. چون کافئین می‌تواند میزان خونریزی را افزایش بدهد.
 • اگر داروی فیناستراید مصرف می‌کنید، از یک روز پیش از عمل کاشت ریش و سبیل، مصرف آن را متوقف کرده و تا ۶ماه پس از کاشت از مصرف آن خودداری کنید.

مراقبت‌های پس از کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل دوره‌ی نقاهت سختی ندارد. پس از اتمام جلسه درمانی، عموما جایی از سر یا صورت‌تان پانسمان نشده و امکان دارد فقط از آنتی‌بیوتیک موضعی به شکل لوسیون یا کرم برای پوشش نواحی گیرنده و بانک مو استفاده شود.

مراقبت‌های پس از کاشت ریش و سبیل، شامل موارد زیر هستند:

 • روز پس از کاشت ریش و سبیل، باید صورت خود را با محلول ضدعفونی کننده مخصوص بشورید.
 • در روز دوم پس از کاشت ریش و سبیل، باید صورت خود را با آب سرد و صابون مایع با pH ملایم بشورید.
 • عموما پس از ۳روز تمام زخم‌های کوچک خوب می‌شوند.
 • ۱روز، ۳ماه و ۶ماه پس از کاشت ریش و سبیل باید برای چکاپ به کلینیک درمانی مراجعه کنید.
 • امکان دارد برای پیشگیری از عفونت‌ها، به شما آنتی بیوتیک خوراکی داده شود. حتما داروهای تجویز شده را به طور مرتب و به شکل کامل مصرف کنید.
 • ورم صورت بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل کاشت ریش و سبیل به حداکثر خود می‌رسد و ظرف ۲ الی ۴ روز بعد می‌خوابد.
 • ۳ماه پس از کاشت ریش و سبیل، موهای کاشته شده می‌ریزند و کمی طول می‌کشد تا موهای جدید جوانه بزنند. حدود ۱سال باید صبر داشته باشید تا نتایج نهایی کاشت ریش و سبیل مشاهده شود، اما نتایج اولیه از ۴ تا ۶ ماه پس از کاشت قابل مشاهده میباشند.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش و سبیل در مرکز راز زیبایی یا هر کلینیک دیگری، به میزان تراکم کنونی، تراکم هدف و همچنین روش کاشت مو بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی، رزرو وقت درمان، مشاوره آنلاین یا تلفنی و اطلاع از هزینه دقیق کاشت ریش و سبیل در مجموعه بیوتی سکرت با مشاورین ما در تماس باشید.

کاشت-ریش-و-سبیل

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید