ژل-گونه

ژل گونه چیست؟

ژل گونه برای زاویه سازی صورت

ژل-گونه

ژل گونه روشی به منظور برجسته‌تر کردن و زیباسازی گونه است که در میان بانوان زیاد محبوبیت دارد. بانوانی که گونه‌های لاغری دارند و یا برجستگی ناحیه گونه آنها کم است، میتوانند با تزریق ژل گونه که به آن فیلر گونه هم میگویند، به گونه‌های خودشان شکل و ظاهر زیباتری ببخشند.

همچنین تزریق ژل گونه میتواند نامتقارنی‌های موجود در گونه‌ها که به هر دلیلی ممکن است رخ داده باشد را از بین ببرد، البته در صورتی که توسط پزشک ماهر و کاربلد انجام بگیرد.

با زیادتر شدن سن، حجم گونه‌ها از بین رفته و پوست صورت افتاده و شل می‌شود. ژل گونه یک روش تزریقی است که حجم ناحیه اطراف استخوان گونه را افزایش می‌دهد. در چنین حالتی استخوان گونه واضح‌تر دیده شده و به لحاظ زیبایی بهتر می‌شود. همچنین با تزریق ژل در زیرپوست و افزایش حجم، چین و چروک و خطوط ریز صورت نیز برطرف می‌شوند.

انواع ژل گونه چیست؟

انواع گوناگونی از ژل‌ها موجود هستند که می‌شود به منظور ژل گونه از آن‌ها بهره برد. دو مدل ژل پوستی بر پایه اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک برای افزایش حجم در قسمت گونه و زیر چشم بسیار کاربردی هستند. این مدل از ژل‌ها موقتی هستند. پرکننده دیگری هم وجود دارد که حاوی هیدروکسی لاپاتیت بوده و در قسمت گونه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

روش تزریق ژل گونه چگونه است؟

در این تکنیک، پزشک پوست، تزریق یکجا یا مخزنی 2/0 سی‌سی از ژل در 4ناحیه مجزا تحت عنوان V1 تا V4 همزمان با کشیدن پوست گونه به سمت خلف و بالا اقدام به تزریق می‌نماید. کشیدن پوست باعث ایجاد خال جوش در بافت پوست و درنتیجه لیفت گونه می‌گردد. بسته به درجه کاهش حجم ناحیه، برخی بیماران نیاز به حجم‌های بیش از 2/0 سی‌سی داشته و برخی دیگر نیازمند حجم‌های کمتری هستند. در این متد، تزریق‌های یکجا در عمق و بر روی پریوست استخوان ماگزیلاری صورت میگیرد.

نخستین گام، مشخص کردن محل اتصال پلک به گونه و علامت زدن آن بر روی صورت بیمار است. ناحیه اتصال پلک به گونه، مشخص کننده ناحیه تبدیل پوست نازک پلک به پوست ضخیم گونه است که بیشتر منطبق بر حد تحتانی دایره تیره زیر چربی اربیت می‌باشد.

ژل-گونه

کاندیدای مناسب تزریق ژل گونه چه کسانی هستند؟

پیش از تزریق ژل گونه، پزشک سابقه دارویی و بیماری فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر شرایط زیر را نداشته نباشد، تزریق ژل گونه را به شما پیشنهاد خواهد داد:

 • افرادی که سابقه حساسیت به پروتئین دارند
 • کسانی که به پروتئین‌های باکتریایی که در ساخت هیالورونیک اسید بکار رفته‌اند، حساسیت داشته باشند
 • اشخاصی که مستعد خونریزی و یا احتمال خونریزی زیاد در طول درمان هستند

مهمترین مزایای تزریق ژل گونه چیست؟

تزریق ژل گونه در قیاس با سایر روش‌های درمانی ازجمله لیفت جراحی گونه و کاشت پروتز گونه مزایای بیشتری را با خود به همراه دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • عوارض تزریق ژل گونه بسیار ناچیز بوده و احتمال عفونت بسیار کم است.
 • تزریق ژل گونه درون مطب پزشک انجام گرفته و عموما هیچ نیازی به ماده‌ی بیهوشی نخواهد بود.
 • ژلهای گونه نسبت به جراحی‌های اصلاح شکل گونه مقرون به صرفه‌تر هستند. یعنی هزینه‌ تزریق ژل گونه بسیار پایین‌تر از هزینه جراحی گونه است.
 • پس از تزریق ژل گونه نیازی به استراحت نیست. به بیانی دیگر تزریق ژل گونه دوره‌ی نقاهت نداشته و بلافاصله پس از تزریق می‌توانید به روال روزانه خود برگردید.
 • با این وجود که ژلهای گونه به مدت چندماه تا چندسال ماندگار هستند، اما نتایج تزریق همیشگی نیست. درنتیجه چنانچه به هر علتی از تزریق ژل پشیمان شوید، نتایج قابل بازگشت هستند.
 • شما می‌توانید نتایج حاصل از تزریق ژل گونه را اصلاح نمایید. به عبارتی دیگر، بهتر است با مقدار کم شروع کرده و درصورت نارضایتی از حجم گونه‌ها به مرور زمان، مقدار ژل بیشتری تزریق کنید.

ژل-گونه

آمادگی‌های لازم برای تزریق ژل گونه چیست؟

اقدامات پیش از شروع عمل تزریق ژل گونه شامل موارد زیر میشود:

 • درصورتی که از آسپرین و داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، مصرف آنها را از 2هفته پیش از تزریق ژل گونه متوقف سازید.
 • اگر به هر علتی نمی‌توانید مصرف داروهای خود را کنار بگذارید، در جلسه‌ی مشاوره، به پزشک خود اطلاع دهید. احتمال دارد نیاز باشد مشاوره‌های تخصصی‌تری صورت بگیرد.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل گونه چیست؟

ازجمله مراقبت‌ها و اقدامات لازم بعد از انجام عمل تزریق ژل به گونه عبارت است از:

 • یکی از مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل یا فیلر در گونه این مورد است که بلافاصله پس از تزریق ژل باید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن و یا فشار آوردن به ناحیه تزریقی اجتناب کنید.
 • تا حد امکان در محیط‌‌های گرم قرار نگیرید و از انجام کارهایی که موجب برافروختگی صورت شود پرهیز کنید.
 • به هنگام خواب، سعی کنید سرتان بالاتر از حد نرمال قرار گیرد و روی صورتتان نخوابید تا به ناحیه تزریق هیچگونه فشاری وارد نشود.
 • شما میتوانید بلافاصله پس از تزریق ژل به خانه برگردید و به کارهای روزانه خود بپردازید. تزریق ژل نیاز به هیچ‌گونه استراحت و بستری ندارد.

آیا تزریق ژل به گونه عوارض جانبی به دنبال دارد؟

عموما تزریق در ناحیه گونه، بسیار ایمن است، زیراکه به دور از عروق است. استفاده از مانور ریفلاکس و آسپیره کردن سرنگ جهت مشاهده احتمالی خون در طول تزریق، موجب ایمن ساختن تزریق شده و باعث پیشگیری از آسیب مستقیم به عروق ناحیه میگردد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

اما یکی از عوارض آن، این است که امکان دارد باعث ایجاد مقداری کبودی و تورم شود که جای نگرانی وجود ندارد، چون به مرور زمان برطرف می‌شود. همچنین اگر برای عمل به دکتر پوست غیرحرفه‌ای مراجعه کنید، امکان دارد که عدم قرینگی در گونه رخ بدهد که وقوع این مسئله عموما بسیار نادر است.

آیا تزریق ژل برای گونه دردناک است؟

خیر. برای تزریق ژل گونه پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا بیمار متوجه هیچ‌گونه دردی نشود. شاید پیش خودتان فکر کنید که تزریق ماده بی‌حسی هم امکان دارد برایتان دردناک باشد، درحالیکه سوزن سرنگ بی‌حسی بسیار ظریف و باریک است و درد زیادی به همراه نخواهد داشت. پس جای نگرانی وجود ندارد. به هر حال درصورت احساس درد، موضوع را با پزشک خودتان در میان گذاشته و از او کمک بگیرید.

نتیجه تزریق ژل برای گونه چه موقع ظاهر می‌شود؟

شما بلافاصله پس از آنکه تزریق را انجام دهید، تغییرات را در صورت خود میبینید و خواهید دید که گونه‌هایتان چقدر برجسته شده‌اند. شما میتوانید مدتی پس از تزرق ژل دوباره به نزد پزشک رجوع کنید تا وضعیت ژل تزریقی دوباره مورد بررسی قرار گیرد. درصورتیکه نیاز به ترمیم داشته باشید، این کار برایتان انجام خواهد شد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

ژل-گونه

هزینه تزریق ژل به گونه چقدر است؟

قیمت تزریق ژل به گونه باتوجه به نوع ژلی که مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین مقداری که برای هر بیمار تزریق می‌شود، متفاوت خواهد بود و پیشنهاد می‌شود که برای اطلاع از هزینه دقیق و مشاوره، با ما در کلینیک راز زیبایی (Beauty Secret) تماس برقرار کنید.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید