چسب-بینی

چسب بینی و روش قرار دادن آن روی دماغ

چسب بینی و روش قرار دادن آن روی دماغ

چسب-بینی

چسب بینی پس از جراحی بینی به منظور کمک به کنترل تورم بینی گذاشته می‌شود. پس از عمل زیبایی بینی، این ناحیه به خصوص در اطراف نوک، متورم می‌شود. چسب بینی، فشار ملایمی را برای پیشگیری از رشد بافت نرم و پوست بینی، به این قسمت وارد میکند. به علاوه پس از عمل جراحی بینی، شکل پایه بینی با تغییر شکل غضروف بینی، تغییر خواهد کرد. زدن چسب بینی به پوست کمک خواهد کرد تا بهتر با شکل جدیدش خود سازگار شود، درنتیجه آشنایی با نحوه گذاشتن چسب بینی پس از جراحی نکته بسیار مهمی می‌باشد.

یکی از مزایای چسب بینی این است که یک هشدار برای افراد اطراف شما بوده و به آنها میگوید که باید مراقب باشند تا آسیبی از طرف آنها به بینی شما وارد نشود. هنگامی که به بینی خودتان چسب میزنید، باید از لمس کردن بینی یا انجام کارهایی که امکان دارد به بینی شما آسیب بزند، اجتناب کنید.

روش‌های گذاشتن چسب بینی

ما دو مدل مختلف از تکنیک‌های زدن چسب بینی را برای بیماران پس از عمل زیبایی بینی معرفی میکنیم. در روش اول، بیمار یک نوار واحد چسب را در بخش فوقانی نوک بینی قرار میدهد. در روش دوم از چسب زدن، بیمار یک تکه نوار چسب را در زیر ستونچه بینی قرار داده و سپس به آرامی نوار چسب را در طرفین لوبول بالای نوک بینی فشار میدهد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

چسب-بینی

مراحل زدن چسب به بینی

  1. ابتدا بینی خودتان را با آب گرم و صابون ملایم بشورید و یا با استفاده از پد پنبه‌ای و الکل، بینی و گونه‌هایتان را پاک کنید، صورتتان را خشک کنید و 5دقیقه صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.
  2. از نوار چسب جنس خوب و مناسب برای بینی استفاده کنید. بر اساس اندازه بینی، معمولا از 6 تا 7 تکه نوار 2 الی 3 میلی‌متری استفاده می‌شود. حتما چسب زدن را به گونه‌ای انجام دهید که چسب‌ها یکدیگر را همپوشانی کنند. از یک تکه 10 الی 12 سانتی‌متری برای پوشاندن زیربینی به شکل U استفاده کنید.
  3. بخش میانی نوار چسب باید در زیر نوک بینی قرار بگیرد.
  4. چسب را به سمت بالا و طرفین بینی فشار دهید تا بخوبی بر روی بینی قرار بگیرد.
  5. دو گوشه این نوار چسب باید در نزدیکی چشم‌ها قرار بگیرد.
  6. این نوار چسب از نوک بینی پشتیبانی کرده و از افتادن بینی جلوگیری میکند.
  7. دوباره یک لایه دیگر چسب را بر روی لایه قبلی قرار دهید. درنهایت، بخش‌های اضافی و بیرون زده نوار چسب را با قیچی کوتاه نمایید.

آموزش زدن چسب بینی پس از جراحی

ابتدا یک نوار 10سانتی چسب آماده کنید، به گونه‌ای که بر روی بینی قرار گیرد که بخش میانی این نوار در ناحیه پایین بینی قرار گرفته و دوطرف چسب به سمت بالا کشیده شود و کناره‌های بینی را به شکل مستقیم در بر بگیرد. یکبار دیگر چسبی به همین اندازه بردارید و این‌کار را مجددا تکرار کنید. مرحله بعد نوار چسب‌های کوتاه‌تر به اندازه حدود 4 تا 5 سانت بریده می‌شود تا روی بینی را پوشش بدهد. 4 الی 5 نوار چسب را از نوک بینی به سمت بالا به‌ترتیب روی تیغه بینی می‌چسبانیم، به شکلی که همدیگر را کمی کاور کنند.

همانطور که گفته شد نیازی به وارد کردن فشار زیاد به هنگام چسب زدن بینی نمیباشد، تنها میتوانید کمی فشار بیشتر به هنگام زدن چسب‌های روی بینی داشته باشید. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که چسب بینی باید با فشار زیاد بر روی بینی وارد شود تا فرم و شکل بیشتری بگیرد، یا چسبی که در پایین بینی قرار میگیرد باید به طور کامل بینی را به بالا بکشد، اما این عمل صحیح نیست، چنانچه مرتبا فشار زیادی به نوک بینی وارد شود و به سمت بالا کشیده شود، احتمال افتادگی نوک بینی در دراز مدت، بسیار زیاد خواهد بود. درنتیجه به این شکل چسب زدن را ما توصیه نمیکنیم.

زدن چسب بینی از مهم‌ترین مواردی است که لازم است هر بیمار آن را به درستی انجام دهد. چون در دوران نقاهت پس از عمل، بافت‌های بینی در دوره ترمیم هستند و باید با ساختار و فرم جدید سازگاری پیدا کنند. چسب بینی کمک خواهد کرد که این امر سریع‌تر به وقوع بپیوندد. همچنین کاهش ورم را نیز سرعت میبخشد. نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید، نحوه گذاشتن چسب بینی است. طبق آموزش بهترین کلینیک زیبایی تهران این کار را انجام دهید تا نتیجه عمل بینی دستخوش تغییراتی مثبت شود.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

چسب-بینی

مدت زمان استفاده از چسب بینی

پس از جراحی بینی به افراد توصیه میگردد که دست کم تا مدت دو هفته بینی خود را چسب بزنند. در طول مدت این دو هفته، نوار چسب، شکل گیری بینی و تورم آن را تحت تاثیر قرار میدهد. اما به شکل دقیق، مدت زمان زدن چسب بینی به شرح زیر میباشد:

مدت زمان توصیه شده برای گذاشتن چسب بینی برای جراحی بینی استخوانی 1ماه می‌باشد که توصیه می‌شود در این مدت یکبار در هر هفته و یا حتی دو بار در هفته به مطب دکتر جراح خود، مراجعه نموده و خود دکتر، چسب بینی شما را بزند تا نحوه صحیح گذاشتن چسب بینی و ایرادات چسب زدن خودتان مشخص شده و برطرف بشود. پس از جراحی بینی گوشتی، مدت زمان بیشتری جهت زدن چسب بینی توصیه می‌شود. این مدت زمان 6هفته الی 2ماه است تا هرچه بهتر تورم بینی را کاهش داده و فرم‌دهی بهتری را به این مدل از بینی‌ها بدهد. در هنگام چسب زدن نیازی به وارد کردن فشار زیاد به بینی نمیباشد.

مدت زمان زدن چسب بینی بر اساس شرایط بیمار، چیزی بین 1 تا 3 ماه خواهد بود. استفاده زیاد از چسب بینی تاثیر چندان زیادی بر روی نتیجه جراحی و فرم نهایی آن نخواهد داشت و تنها چیزی که مهم است، این است که نحوه گذاشتن چسب بینی درست و به صورت اصولی بوده و به همان گونه‌ای باشد که پزشک به شما آموزش داده است.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

نکته‌ای که وجود دارد این است که حتما تا زمان معین شده از سوی دکتر، به زدن چسب بینی ادامه دهید و سرخود تصمیم‌گیری نکنید. چراکه پزشک با آگاهی کامل از روند و نحوه بهبودی، زمان مناسب را برای شما تشخیص میدهد. همچنین پروسه درمانی خود را با فرد دیگری مقایسه نکنید، زیرا شرایط شما با بیمار دیگر، متفاوت است.

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زدن چسب بینی و همچنین دریافت مشاوره خدمات تخصصی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

چسب-بینی

بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید