لیفت-گونه

لیفت گونه و انواع روش‌های لیفتینگ گونه

لیفت گونه و انواع روش‌های لیفتینگ گونه

لیفت-گونه

با گذشت زمان و زیادتر شدن سن و سال، قرار گیری در معرض آلودگی‌ها و برخی عوامل ارثی، رفته رفته موجب افتادگی پوست صورت شده و گونه‌ها را افتاده و شل می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود که صورت شما شادابی و جوانی خود را از دست بدهد و حالتی افسرده و خسته پیدا کند.

لیفت گونه می‌تواند برای بار دیگر شادابی و جوانی را به صورت شما بازگرداند و لبخند شما را جذاب و جذاب‌تر کند. شاید پیش خودتان فکر کنید که ممکن است لیفت گونه در آینده باعث ایجاد شلی و افتادگی بیشتر بشود. و یا امکان دارد از قرینه نشدن گونه‌ها پس از لیفت گونه بترسید. چنین نگرانی‌هایی تا وقتی که شما اطلاعات کاملی از نحوه انجام کار ندارید، منطقی است. اما به شما اطمینان می‌دهیم که پس از مطالعه این مطلب همه نگرانی‌های شما در این خصوص رفع شده و پاسخ تمام سوالات خود را خواهید گرفت.

مزایای لیفت گونه

 • نامتقارنی‌های ناشی از شکستگی استخوان یا عوامل ارثی را برطرف می‌کند.
 • نرمی و شادابی پوست در اثر سفت‌تر شدن ماهیچه‌ها صورت می‌پذیرد.
 • جوانسازی پوست و صورت با لیفت گردن همراه خواهد شد.
 • چین و چروک‌های گردن با لیفت گردن ازبین خواهد رفت.
 • میزان خطوط لبخند در صورت شما کاهش پیدا می‌کند.
 • جذابیت چشم‌ها، لب‌ها و بینی افزایش پیدا می‌کند.
 • زیبایی و جذابیت جوانی به شما باز خواهد گشت.
 • چین و چروک‌های پوست شما را ازبین خواهد برد.
 • متناسب و متعادل شدن چهره اتفاق می‌افتد.
 • افتادگی و شلی پوست از بین می‌رود.
 • علائم پیری کاهش پیدا خواهند کرد.
 • اعتماد به نفس شما را زیاد می‌کند.
 • پوست شما صاف‌تر می‌شود.

عوارض لیفت گونه

 • تورم و التهاب گونه رخ خواهد داد.
 • کبودی و قرمزی گونه محتمل است.
 • احتمال بی‌حسی در ناحیه لیفت وجود دارد.
 • احتمالا جای زخم تا چندین ماه باقی خواهد ماند.
 • احساس درد در ناحیه گونه بعد از عمل طبیعی است.
 • در برخی از روش‌های جراحی دوران نقاهت طولانی خواهد داشت.
 • سردرد، سرگیجه و حالت تهوع پس از جراحی به احتمال زیاد رخ می‌دهد.

لیفت-گونه

انواع لیفت گونه

به طور کلی لیفت گونه به دو دسته با جراحی و بدون جراحی تقسیم بندی می‌شوند. این دو روش تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، اما به صورت کلی اگر بخواهید تغییرات را به یکباره مشاهده کنید، از روش‌های جراحی استفاده کنید و اگر تهاجم و عوارض کمتری را برای عمل زیبایی خود مدنظر دارید، استفاده از روش‌های بدون جراحی توصیه می‌شود. همچنین روش‌های خانگی و طبیعی نیز برای لیفت گونه وجود دارند که در زیر به توضیح کامل درباره تمامی تکنیک‌های شناخته شده تا به امروز در مورد لیفت گونه خواهیم پرداخت.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

لیفت گونه با جراحی

از روش‌ها و تکنیک‌های گوناگونی برای جراحی لیفت گونه استفاده می‌گردد که در بعضی از این متدها از بی‌هوشی عمومی و در بعضی دیگر از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد. پس از انتخاب روش مناسب برای جراحی، برش‌هایی در قسمت گونه ایجاد شده و گونه‌ها به سمت بالا لیفت می‌شوند. روش مناسب جراحی برای لیفت گونه بر اساس میزان افتادگی پوست، توسط پزشک جراح تشخیص داده می‌شود. لیفت گونه با جراحی را می‌توان هم‌زمان با جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی نیز انجام داد. در ادامه تکنیک‌های جراحی لیفت گونه را معرفی کرده و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیفت گونه با پروتز

این تکنیک از طریق بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. در این متد جراح برش‌هایی را در زیر پلک یا درون دهان ایجاد کرده و سپس پروتز‌های سیلیکونی متناسب با گونه فرد را در ناحیه گونه قرار داده و برجستگی گونه را افزایش داده و تقویت می‌کند. ماندگاری این روش به علت عدم جذب پروتز و همچنین عدم جابجایی آن در طول زمان، بسیار بالا خواهد بود. اما دوره نقاهت طولانی و همچنین درد زیادی را به نسبت روش‌های بدون جراحی به دنبال خود خواهد داشت.

لیفت گونه با آندوسکوپ

این تکنیک با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. در ابتدا جراح برش‌هایی را در ناحیه گونه ایجاد کرده و سپس دستگاه آندوسکوپ وارد شده و با استفاده از دوربین آن لایه‌های زیرین پوست مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی‌های لازم، پوست گونه به سمت بالا لیفت می‌شود. در پایان، پزشک دستگاه آندوسکوپ را خارج کرده و بخیه‌های کوچکی را در ناحیه برش داده شده می‌زند. این عمل جراحی در مدت زمانی درحدود 1 الی 4 ساعت به طول انجامیده و ماندگاری آن چیزی در حدود 5 سال می‌باشد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

لیفت گونه با اندوتاین

این تکنیک از طریق بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. در این متد قرار گرفتن پروتزهای نواری در زیر پوست و فشار آن بر بافت‌ها و چربی‌های پوست، باعث بالا کشیده شدن گونه‌ها خواهد شد. این تکنیک مدت زمان زیادی بر روی گونه باقی خواهد ماند.

لیفت-گونه

لیفت گونه بدون جراحی

تکنیک‌های بدون جراحی لیفت گونه همگی غیرتهاجمی هستند و درنتیجه دوره نقاهتی ندارند. اما یک عیبی به همراه خود دارند و آن موقتی بودن آن است. زیراکه در فواصل زمانی مختلف نیاز به تمدید مجدد پیدا خواهند کرد. اگر تمایل دارید که تغییرات زیبایی را در خود به سرعت مشاهده کنید، استفاده از این روش‌ها توصیه می‌شود. اما درنهایت انتخاب روش مناسب به تشخیص پزشک نیازمند خواهد بود. در زیر به بررسی انواع متدهای بدون جراحی لیفت گونه می‌پردازیم.

لیفت گونه با نخ

در این روش لیفت گونه، پزشک جراح در ابتدا صورت شما را برای تشخیص اینکه کدام محل‌ها برای ورود و خروج نخ بهتر است، معاینه می‌کند و سپس با استفاده از سوزن‌های مخصوص نخ‌های بخیه که قابلیت جذب هم دارند (PDO) نخ‌‌ها را وارد گونه‌ها کرده و پوست صورت و گونه‌ها را به کمک همین نخ‌ها کشیده و همین امر موجب به وجود آمدن گونه‌هایی برجسته و زیبا در چهره فرد می‌شود و چین و چروک‌های پوست و گونه و همچنین شلی و افتادگی را به شکل کامل از بین خواهد برد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

این تکنیک با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد، به همین علت عوارض خاصی نداشته و درد و ناراحتی ناشی از این متد نیز بسیار خفیف خواهد بود. مدت زمان این عمل چیزی در حدود 2 ساعت و ماندگاری آن حدودا 1 تا 2 سال می‌باشد. از معایب این تکنیک می‌شود به پاره شدن نخ‌ها در برخی مواقع، رخ دادن عفونت در بعضی موارد نادر، جابه‌جا شدن نخ‌ها و پیدا شدن بخیه زیر پوست اشاره کرد.

لیفت گونه با تزریق ژل (فیلر)

از این تکنیک برای برجسته کردن و پرکردن گونه‌ها استفاده می‌شود. این متد غیرتهاجمی بوده و با هدف حجم‌دهی به گونه‌ها انجام می‌گیرد. در این تکنیک از ژل‌های حجم‌دهنده مثل Belotero و Juvederm که حاوی اسید هیالورونیک هستند و تولید کلاژن را افزایش داده و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهند، در زیر گونه‌ها به صورت تزریق استفاده شده و به این صورت، گونه به سمت بالا کشیده می‌شود. این عمل در مدت زمانی بین 30 الی 45 دقیقه به طول انجامیده و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و ماندگاری آن چیزی مابین 6 تا 12 ماه است. از معایب این تکنیک می‌شود به ایجاد کبودی و قرمزی در پوست، گرفتگی رگ و همچنین جابه‌جایی ژل اشاره کرد.

لیفت گونه با تزریق چربی

این تکنیک کاملا شبیه به روش تزریق ژل است، اما با این تفاوت که از چربی‌هایی که از نواحی باسن و یا ران فرد استخراج می‌شود، با استفاده از روش لیپوساکشن به منظور تزریق برای نواحی گونه استفاده می‌گردد. در این تکنیک هم از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد. یکی از مزایای این روش به نسبت روش تزریق ژل، استفاده از چربی‌های بدن خود شخص می‌باشد. درنتیجه این چربی‌ها با بافت پوست فرد سازگاری زیادی داشته و به آسانی جذب پوست می‌شود و باعث پیدایش عفونت و یا حساسیت خاصی نخواهد شد. از معایب این متد می‌شود به برجسته شدن کمتر، امکان گلوله شدن چربی در زیر پوست و یا امکان جذب چربی بالا در صورت اشاره کرد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

لیفت گونه با اولتراپی

این تکنیک برای کسانی که علاوه بر برطرف ساختن افتادگی گونه، به رفع افتادگی پوست در نواحی دیگری مثل چانه، گردن، خط ابرو و یا پلک تمایل دارند، بسیار مناسب است. در این متد استفاده از انرژی اولتراسوند به منظور تولید کلاژن در پوست همراه با گرم کردن بافت ناحیه موردنظر، منجربه سفت‌تر شدن پوست شده و شلی و افتادگی پوست را از بین خواهد برد. این تکنیک در مدت زمانی درحدود 6 تا 12 ماه دوام داشته و پس از آن نیاز دارد تا دوباره تمدید شود.

لیفت گونه در خانه

برای اینکه بخواهید لیفت گونه در خانه انجام بدهید، باید از یک سری تمرینات ورزشی و همچنین داروهای گیاهی کمک گرفته و آن‌ها را استفاده کنید. این روش خانگی، به کاهش پیدا کردن افتادگی پوست و برطرف شدن چین و چروک‌ها کمک کننده خواهد بود. برخی از این تمرینات و حرکات ورزشی شامل کشیدن گونه‌ها به سمت داخل و باد کردن آن‌ها، پایین کشیدن ماهیچه‌های لب و سپس بالا کشیدن مجدد آن‌ها و همچنین بسیاری موارد دیگر است. داروها و ماسک‌های گیاهی که به منظور رفع افتادگی گونه و همچنین جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل عسل، دارچین، آلوورا، گلاب، خاک‌رس، خیار و لیمو می‌باشند.

لیفت گونه با ماساژ

برخی از ماساژهای صورت می‌توانند باعث لیفت گونه بشوند. اما لازم است توجه داشته باشید که انجام دادن این ماساژها و ورزش‌ها زمانی کارساز خواهد بود که شما پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید. اگر چنانچه اثرات افزایش سن تاثیر خود را بر پوست و چهره شما گذاشته باشد، نمی‌توانید صرفا با ماساژ و ورزش این اثرات را از بین ببرید. برای انجام چنین ماساژهایی بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید. این فیس ماساژها عموما همراه با روغن‌های مخصوص و به گونه‌ای انجام می‌شوند که پوست صورت به سمت بالا حرکت داشته باشد. زیراکه به شکل طبیعی نیروی جاذبه‌ی زمین خود باعث افتادگی پوست خواهد شد و حرکت دست‌ها به سمت پایین کار را خراب‌تر خواهد کرد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

لیفت-گونه

توصیه و مراقبت ها

 • در جلسات مشاوره حتما پزشک را از تمامی انتظارات و خواسته‌های خود آگاه سازید. این موضوع سبب می‌شود که پزشک دید شما را نسبت به عمل لیفت گونه واقع‌بینانه‌تر کرده و در نهایت بتواند شما را به نتیجه دلخواه خودتان برساند.
 • از دو هفته قبل از انجام لیفت گونه، از مصرف سیگار و قلیان و یا هر دخانیات دیگری اجتناب کنید.
 • از دو هفته پیش از عمل لیفت گونه، مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را به صورت کامل متوقف کنید.
 • اگر که بیماری خاصی دارید، حتما آن را به پزشک اطلاع دهید.
 • تا دو هفته بعد از عمل مصرف سیگار و قلیان و به طور کلی دخانیات را شروع نکنید. البته توصیه می‌شود که به جهت افزایش ماندگاری نتایج عمل لیفت گونه، مصرف دخانیات را به‌طور کامل قطع کرده و آن را کنار بگذارید.
 • به منظور کاهش تورم و درد، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید که یخ را به‌شکل مستقیم روی محل لیفت قرار ندهید.
 • تا زمانی که به بهبودی کامل دست پیدا نکرده‌اید، از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین اجتناب کنید.
 • بعد از عمل لیفت گونه، به‌صورت خود فشار نیاورید و ناحیه لیفت شده را ماساژ ندهید.
 • تا مدت سه هفته بعد از عمل لیفت گونه، از نور مستقیم خورشید دوری کنید و حتما از کرم‌های ضد آفتاب تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • تا حد ممکن و تا زمان رسیدن به بهبودی کامل، از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • تا سه هفته بعد از لیفت گونه از رنگ کردن موها خودداری کنید، به‌خصوص در صورتی که لیفت گونه با جراحی صورت گرفته باشد.
 • تا یک هفته بعد از لیفت گونه، در هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدنتان قرار بدهید.

هزینه لیفت گونه

اصلی‌ترین فاکتور در تعیین نرخ لیفت گونه، تکنیکی است که برای انجام لیفت استفاده می‌گردد. بدون تردید هزینه‌های لیفت گونه با جراحی از روش‌های لیفت گونه بدون جراحی بیشتر است. البته همانگونه که در بالا توضیح داده شد، خود جراحی نیز دارای تکنیک‌های متفاوتی است که هزینه‌های هرکدام از آن روش‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. علاوه بر این‌ها عوامل دیگری مثل سن فرد، نوع پوست، میزان افتادگی و چین و چروک و بسیاری موارد دیگر هم در تعیین قیمت لیفت گونه تاثیرگذار هستند.

علاوه بر این موارد، کلینیکی هم که در آن لیفت گونه را انجام می‌دهید و همچنین مهارت و تجربه پزشک نیز در تعیین هزینه لیفت گونه موثر است. همچنین میزان موارد مصرفی برای انجام عمل لیفت گونه، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در تعیین بهای لیفت گونه می‌باشد. البته هزینه نهایی لیفت گونه با ویزیت حضوری پزشک و پس از معاینه دقیق اعلام خواهد شد.

لیفت-گونه

شما همراهان گرامی مرکز راز زیبایی میتوانید برای دریافت مشاوره و اطلاع از آخرین قیمت لیفت گونه با ما تماس داشته باشید.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید