لیفت-پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت-پیشانی

لیفت پیشانی یک تکنیک جراحی زیبایی می‌باشد که به منظور بهبود شکل و محدود کردن چین و چروک‌های پیشانی انجام می‌گیرد. در این متد، پوست پیشانی به صورت بسیار دقیق برش داده می‌شود و سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص، پوست جایگاه جدیدی پیدا می‌کند. این تکنیک موجب بهبود شکل صورت و همچنین جوانسازی آن می‌گردد.

با زیادتر شدن سن، خاصیت ارتجاعی پوست و استحکام داربست‌های جوانساز پوستی کاهش پیدا میکند. در این صورت، شاهد ایجاد چین و چروک‌های عمیق و درنهایت افتادگی پوست میشویم. علاوه بر ازدیاد سن، عوامل دیگری نیز مثل استرس، تابش نور مستقیم خورشید و یا نیروی گرانش زمین در ایجاد عوارض پوستی تاثیرگزار هستند. چین و چروک‌های مابین ابروها و پیشانی، صورت فرد را پیر و اخمو نشان می‌دهد که این موضوع یک امتیاز منفی در زیبایی چهره و میزان جذابیت صورت فرد محسوب میگردد.

روش‌های حوزه‌ی جوانسازی پوست بسیار گسترده و متنوع هستند که هریک به نوبه خود موجب ایجاد تغییراتی بزرگ و تاثیرگزار میشوند. به منظور برطرف کردن خطوط پیشانی و لیفت ابروهای افتاده و بد حالت، تکنیک لیفت پیشانی و ابرو می‌تواند مفید باشد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

انواع لیفت پیشانی

پزشک جراح به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که کدام روش جراحی زیبایی شما را به بهترین شکل، به اهداف زیبایی خودتان میرساند. اطمینان حاصل کنید روشی را که جراح به شما توصیه میکند، درک کرده‌اید و چرا احساس می‌کند که این تکنیک برایتان بهترین  گزینه است. به شکل کلی انواع لیفت پیشانی به موارد زیر تقسیم بندی میشود:

1. لیفت پیشانی کلاسیک

پیش از شروع عمل، موها با استفاده از نوارهای لاستیکی در دوطرف خط برش، بسته میشوند. موی سر تراشیده نمیشود، اما موهایی که به شکل مستقیم در جلوی خط برش رشد میکنند، باید کوتاه شود. عموما برای بیماران از یک برش تاجی استفاده میکنند. این مدل برش از الگویی شبیه به هدفون پیروی میکند، به این صورت که از سطح یک گوش شروع شده و از بالای پیشانی امتداد یافته و از طرف دیگر سر پایین میرود. این برش عموما بخوبی در پشت خط مو ایجاد می‌شود تا زخم، قابل مشاهده نباشد.

اگر خط موهای شما زیاد است یا در حال عقب نشینی است، امکان دارد برش را دقیقا در خط مو قرار دهند تا از افزایش بیشتر در پیشانی جلوگیری شود. در بیمارانی که بی‌مو یا طاس هستند و یا موهای خودشان را از دست میدهند، گاهی یک برش در وسط فرق سر که از الگوی طبیعی استخوان‌های جمجمه پیروی میکند، توصیه می‌شود. با پوشاندن موهای خود بر روی پیشانی، معمولا چنین زخم‌هایی تا حدودی محو میشوند.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

در بعضی مواقع برنامه‌ریزی خاصی به جهت پنهان کردن جای زخم در بیماران مرد انجام میگیرد. چون ممکن است مدل موهایشان برای پوشش برش مناسب نباشد. اگر فرد طاس باشد یا موهای نازکی داشته باشد، پزشک امکان دارد یک برش در وسط سر را پیشنهاد کند، درنتیجه زخم حاصل از اتصال طبیعی دو استخوان در جمجمه شما پیروی کرده و کمتر قابل رویت است. با برش، پوست پیشانی بادقت، بالا می‌رود تا بافت زیرین برداشته شده و ماهیچه‌های پیشانی تغییر کنند و یا باز شوند. ابروها نیز امکان دارد بالا روند و پوست اضافی در ناحیه برش کوتاه شود تا به ایجاد ظاهری جوانتر و صافتر کمک کند.

درنهایت ناحیه برش با بخیه یا گیره بسته می‌شود، صورت و موها به منظور جلوگیری از تحریک شسته می‌شوند و نوارهای لاستیکی از روی موهای شما برداشته میشوند. هرچند که تعدادی از جراحان پلاستیک از هیچ مدل پانسمانی استفاده نمیکنند، اما به هر حال پزشک می‌تواند برش را با یک روکش گاز بپوشاند و سر را باند پیچی کند.

لیفت-پیشانی

2. لیفت آندوسکوپی پیشانی

به شکل معمول، لیفت پیشانی اندوسکوپی نیاز به مراحل آماده‌سازی شبیه به روش سنتی دارد. به این صورت که موها را به سمت عقب میبندند و پشت خط موی ناحیه برش‌ها را کوتاه میکنند. با این حال، پزشک جراح، به جای ایجاد یک برش طولی، سه یا چهار و یا پنج برش کوتاه در سر ایجاد می‌کند که طول هر کدام عموما کمتر از یک اینچ (2.5سانت) است.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

آندوسکوپ یک دستگاه دوربین شبیه مداد است که به مانیتور تلویزیون متصل است. این دستگاه ازطریق یکی از برش‌ها وارد بدن شده و به جراح اجازه می‌دهد تا دید دقیق و واضحی از ماهیچه‌ها و بافت‌های زیر پوست داشته باشد. با کمک ابزار دیگری که ازطریق یک برش متفاوت وارد بدن می‌شود، پوست پیشانی بلند شده و ماهیچه‌ها و بافت‌های زیرین برداشته می‌شوند و یا تغییر شکل می‌دهند تا ظاهر صاف‌تری ایجاد شود.

همچنین امکان دارد ابروها با بخیه‌هایی در زیر سطح پوست یا با پیچ‌های موقت ثابت کننده در پشت خط مو بلند شده و در موقعیت بالاتر یقرار بگیرند. هنگامی که لیفت پیشانی کامل شد، برش‌های سر با گیره بسته شده و یا بخیه زده می‌شود و آن نواحی شستشو می‌شود. بسته به ترجیح پزشک، از گاز و پانسمان الاستیک نیز استفاده میگردد.

3. لیفت پیشانی با روش برش محدود

در این روش، با ایجاد برشی کوچک بدون استفاده از آندوسکوپ ابروها را بالا می­برند. این برش‌های کوچک در داخل موها ایجاد می­شوند و درون خط مو پنهان می­شوند. تکنیک برش محدود در رفع چین و چروک گوشه چشم و خطوط پنجه کلاغی بسیار مناسب است، اما بخش مرکزی پیشانی را تغییر نمی­دهد. این متد عموما با جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به شکل همزمان انجام میگیرد، زیرا هم ابروها به سمت بالا کشیده می‌شوند و هم افتادگی پلک برطرف می­گردد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

روشهای لیفت پیشانی بدون جراحی

در روش­های غیرجراحی لیفت پیشانی مثل تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، لیفت با نخ، هایفوتراپی و… پوست پیشانی به شکل کم‌تهاجمی کشیده شده و چروک پیشانی برطرف میگردد، اما همه این اقدامات موقتی هستند و تاثیر دائمی ندارند.

مراحل جراحی لیفت پیشانی و ابرو

به منظور انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو در ابتدا به پزشکی متخصص و باتجربه در این حوزه مراجعه کرده و سپس مراحل زیر را طی کنید:

درصورتی‌که پزشک برایتان آزمایشاتی تجویز کرده، آن‌ها را پیش از عمل انجام داده و نتایج را به پزشک تحویل دهید. عمل لیفت پیشانی و ابرو عموما همراه با بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد، ولی باتوجه به شرایط بیمار امکان دارد از بی حسی موضعی هم استفاده شود. پزشک باتوجه به نوع متد جراحی برش‌های لازم را در ناحیه مناسب ایجاد می‌کند تا با آن‌ها بتواند تغییرات لازم را اعمال نماید. پوست پیشانی کشیده می‌شود و اینکار موجب رفع چین و چروک و خطوط روی پیشانی و همچنین بالا کشیده شدن ابروها می‌گردد. درنهایت درصورت نیاز، پوست و بافت اضافه جدا شده و نواحی برش بخیه زده می‌شود.

لیفت-پیشانی

مزایای جراحی لیفت پیشانی و ابرو

از مزایای این متد جوانسازی، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اثر بخشی بالا و عمیق
 • لیفت شدن ابروهای افتاده و صاف و کشیده شدن پوست پیشانی به واسطه عمل لیفت پیشانی
 • جوانتر و بانشاط شدن چهره فرد با استفاده از لیفت پیشانی
 • از بین رفتن خط اخم عمیق که بین دو ابرو وجود دارد به کمک لیفت پیشانی
 • ماندگاری بالای عمل لیفت پیشانی که در حالت ایده‌آل تا چندین سال برآورد میشود

عوارض جراحی لیفت پیشانی و ابرو

از عوارض احتمالی عمل لیفت پیشانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظاهر ناخوشایند در ناحیه برش جراحی
 • از دست دادن و ریزش مو در نواحی برش پوستی که ممکن است موقتی یا دائمی باشد
 • خط رویش موی بالا رفته
 • احتمال آسیب شاخه پیشانی (فرونتال) عصب صورتی با ضعف و فلج یکطرفه یا دوطرفه در عضلات بالابرنده ابروها
 • احتمال آسیب اعصاب حسی در قسمت بالای کاسه چشم و احساس بی‌حسی در پوست پیشانی و بالای سر
 • امکان تغییر در حس پوستی مثل افزایش حس در لمس سطحی، حساسیت بالا، درد سوزشی و تیر کشنده
 • احتمال خشکی چشم ناشی از بازماندن چشم بر اثر لیفت بیش از اندازه، به خصوص در مواردی که فرد از قبل تحت عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی قرار گرفته باشد.
 • سختی در بستن چشم به دلیل تورم بعد از عمل و یا برداشت بیش از اندازه پوست
 • بالارفتن بیش از اندازه ابروها در بخش داخلی که موجب ایجاد نمای متعجب در شخص میگردد
 • بالارفتن بیش از اندازه ابروها در ناحیه بیرونی که موجب ایجاد نمای شیطانی در شخص میگردد
 • امکان ترمیم نامناسب و جوش نخوردن برش جراحی
 • خونریزی و هماتوم (تجمع خون در زیر پوست)
 • بخیه‌های زیر جلد امکان دارد به سطح پوست کشیده شده و نیاز به برداشتن آنها باشد

اقدامات پس از جراحی لیفت پیشانی و ابرو

ازجمله اقداماتی که باید پس از انجام جراحی لیفت پیشانی انجام گیرد، عبارتند از:

 • خودداری از مصرف داروهایی مثل آسپرین که باعث انعقاد خون میشوند
 • مصرف به موقع و کامل داروهای تجویزی پزشک
 • پیاده‌روی روزانه به منظور پیشگیری از لخته شدن خون در پاها برای ورم کمتر
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی تا 3روز بعد از جراحی
 • استفاده از مایعات زیاد و غذای کم نمک به جهت جلوگیری از تجمع مایعات زیر پوست
 • عدم استفاده از رنگ مو تا 1 ماه پس از جراحی
 • عدم استفاده از دخانیات و الکل حداقل تا 1 ماه پس از جراحی

هزینه جراحی لیفت پیشانی و ابرو

نرخ عمل لیفت پیشانی و ابرو به عوامل گوناگونی وابسته است که باتوجه به آن‌ها ممکن است برای هرشخص افزایش و یا کاهش پیدا کند. فاکتورهای زیادی بر روی قیمت عمل لیفت پیشانی تاثیرگزار هستند که به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان دستمزدی که پزشک متخصص که براساس میزان مهارت و تجربه خود تعیین می‌کند
 • هزینه عکس‌ها و آزمایشات پیش از عملی که توسط پزشک برای بیمار تجویز می‌شود
 • دستمزد پرسنل اتاق عمل و بیهوشی که به شکل جداگانه بر روی هزینه اعمال می‌شود
 • هزینه بیمارستان که عموما هزینه عمل در بیمارستان خصوصی بالاتر از دولتی است
 • نوع متد جراحی لیفت پیشانی و ابرو مورد استفاده برای شخص و همچنین شرایط بیمار
 • علاوه بر موارد گفته شده، منطقه جغرافیایی که مطب پزشک در آن قرار گرفته و همچنین سن بیمار از سایر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عمل لیفت پیشانی و ابرو هستند.

لیفت-پیشانی

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیفت پیشانی و همچنین دریافت مشاوره خدمات تخصصی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید