عمل-زیبایی-سینه

عمل زیبایی سینه و انواع آن

عمل زیبایی سینه و انواع آن

عمل-زیبایی-سینه

پستان‌ها از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده‌اند که با پوست احاطه شده و روی عضله جدار قفسه سینه قرار میگیرند.

گاهی کمبود بافت سینه باعث کوچک بودن سایز آن می‌شود که در برخی بانوان امکان دارد احساس بدی ایجاد کند. در این موارد با افزایش سایز سینه به‌واسطه پروتز پستان یا همان پروتز سینه، احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در شخص ایجاد می‌شود.

همچنین گاهی نیز افتادگی سینه در تعدادی از خانم‌ها مشاهده می‌شود که برای حل این مشکل میبایست از لیفت سینه به منظور بالاکشیدن پستان استفاده کرد.

در بعضی اوقات هم ازدیاد بافت چربی در ناحیه پستان، باعث رخداد یک سری مشکلات خواهد شد. در چنین مواقعی به دلیل بزرگ بودن بیش از حد سینه، از ماموپلاستی کاهشی به منظور کوچک کردن سینه‌ها استفاده می‌شود.

همچنین در برخی مواقع مشکلاتی در طول جراحی سینه امکان رخ دادن دارد، و یا به هر علتی سینه‌ها حالت طبیعی خود را از دست داده‌اند. در این مواقع از جراحی ترمیمی سینه برای برگردان پستان‌ها به حالت نرمال استفاده می‌گردد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

انواع عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه یا همان شکل دهی سینه که در زبان علمی به آن ماموپلاستی (Mammoplasty) میگویند، یک مدل جراحی زیبایی است که به منظور زیبا کردن یا تقارن سینه طراحی شده است.

1- پروتز سینه

همانگونه که گفته شد یکی از روش‌های عمل زیبایی سینه، پروتز سینه می‌باشد که عموما به منظور افزایش حجم سینه‌ها کاربرد دارد.

برای این مدل جراحی می‌توان چربی را از نواحی دیگر بدن به سینه تزریق کرد و یا یک روش رایج‌تر آن است که ازطریق جراحی، پروتز یا کاشت را برای سینه انجام داد.

عموما کسانی این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند که حجم سینه کمی داشته یا به دلایل مختلفی مثل کاهش وزن، بارداری و شیردهی حجم سینه خود را از دست داده‌ باشند.

بعضی افراد هم که سینه‌های کوچک‌تر و یا لگن پهنی دارند نیز ممکن است بخواهند با بزرگ‌تر کردن سینه‌هایشان، تناسب اعضا را به بدن خود برگردانند.

همچنین کسانی که سینه‌های نامتقارنی دارند هم ازطریق عمل زیبایی پروتز سینه می‌توانند اندازه پستان‌ های خود را هماهنگ کنند. حتما این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که برای این کار شخص باید از سن رشد خود گذر کرده باشد.

بانوانی که بعد از بارداری یا کاهش وزن، حجم سینه‌هایشان کاهش پیدا کرده و می‌خواهند که سینه‌های گرد و توپری داشته باشند، از پروتز سینه استفاده می‌کنند.

پروتز سینه به لحاظ جنس به دو گروه تقسیم بندی می‌شود:

 1. پروتزهای سالینی
 2. پروتزهای سیلیکونی

و همچنین پروتزها به لحاظ شکل نیز به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند:

 1. پروتز سینه گرد
 2. پروتز سینه اشکی

اگر چنانچه که قصد انجام این مدل عمل زیبایی سینه را دارید به این نکات توجه داشته باشید که جراحی پروتز سینه دائمی نیست و امکان دارد که در آینده نیاز به جراحی مجدد یک و یا هردو سینه وجود داشته باشید. عواملی مثل بارداری، یائسگی و افزایش وزن می‌توانند سبب تغییر فرم سینه‌ها پس از پروتز سینه شوند. بعد از انجام پروتز سینه باید سلامت سینه‌ها به طور مرتب بررسی شود.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

2- لیفت سینه

مورد دیگر از عمل زیبایی سینه که به منظور بالاکشیدن سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیفت سینه می‌باشد. سینه‌های بزرگ و سنگین به‌علت حجم و وزن زیادی که دارند، می‌توانند موجب پیدایش اختلالاتی مثل گردن درد، کمر درد و یا بی‌حسی و ضعف بشوند. درنتیجه می‌توان با برداشتن پوست اضافی، چربی و بافت سینه، سایز سینه‌ها را کاهش داد.

انواع لیفت سینه بر اساس برشی که مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارت است از:

 • برش به شکل T معکوس
 • لجور
 • دونات (نیمه آرئول)

3- ماموپلاستی کاهشی

در عمل زیبایی کوچک کردن سینه، بافت اضافی پستان برداشته شده و همچنین نوک پستان به سمت بالا کشیده می‌شود که از مزایای این روش جراحی زیبایی محسوب می‌شوند.

بزرگ بودن بیش از اندازه سینه‌ها می‌تواند در برخی از مردان هم دیده شود که به آن ژنیکوماستی می‌گویند. حساس و دردناک بودن نوک سینه از جمله نشانه‌های این حالت است. بسیاری از این مردم با کمک رژیم غذایی، ورزش و دارو این مشکل را درمان می‌کنند، اما در حالتی که این روش‌ها پاسخگو نباشد، بیماران می‌توانند با کمک این روش عمل زیبایی سینه، بافت اضافی را بردارند و به دنبال آن اعتماد به نفس بیشتری هم کسب کنند.

4- جراحی ترمیمی سینه

بعضی از بیماران به دلایل متفاوتی مثل اصلاح مشکلات به وجود آمده از جراحی قبلی و یا تغییر سایز و فرم پروتز سینه، خواهان این عمل زیبایی سینه هستند. بیماران در پی این عمل زیبایی سینه با برداشت و یا تعویض پروتزهای سالینی و سیلیکونی به هدف مورد نظر خود می‌رسند.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

عمل-زیبایی-سینه

مزایای جراحی عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه می‌تواند به شخص کمک کند تا اندازه سینه‌های خود را که یا به شکل مادرزادی و یا به مروز زمان و در اثر عوامل مختلف کوچک و یا بزرگ شده‌اند به حالت نرمال و طبیعی و متعادل برگرداند.

علاوه بر این، تعدادی از افراد در نتیجه‌ی انجام جراحی‌هایی مثل ماستکتومی یا همان درمان سرطان سینه، سینه‌هایی نامتقارن دارند که عمل ماموپلاستی می‌تواند به آن‌ها در بازگرداندن اعتماد به نفس و زیبایی کمک کند.

بهتر است که پیش از تصمیم درباره عمل زیبایی سینه حتما هدف خود را از این عمل جراحی مشخص کرده و با افراد پزشک یا متخصص این زمینه مشورت کنید تا خواسته‌های واقع بینانه‌ای از این عمل جراحی داشته باشید.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

معایب جراحی عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه هم مثل هر عمل زیبایی دیگری احتمال دارد جنبه‌های منفی و عوارض خاصی را به همراه داشته باشد که شخص باید پیش از تصمیم درمورد انجام عمل ماموپلاستی، نسبت به آن‌ها کاملا آگاه باشد.

این ریسک‌‌ها و عوارض احتمالی عبارت از موارد زیر هستند:

 • ایجاد بافت یا کپسول در عمل زیبایی سینه
 • درد سینه
 • عفونت یا ماستیت سینه
 • تغییرات در حساسیت سینه و نوک آن
 • تغییر جای ایمپلنت پستان
 • ترشح یا پارگی سینه

اصلاح کردن هر کدام از این عوارض احتمالی، نیازمند انجام جراحی دوباره است. پس باید در انتخاب بهترین جراح عمل زیبایی سینه دقت کافی به خرج دهید تا از احتمال بروز چنین عوارضی کاسته شود.

با این همه بهتر است بدانید که بسیاری از این عوارض در موارد بسیار نادری رخ می‌دهند و بیان این احتمالات صرفا جهت آگاهی شماست.

محدودیت‌های عمل زیبایی سینه

 • عمل زیبایی سینه برای افراد سیگاری توصیه نمی‌شود. این افراد باید دست کم از 2 هفته پیش از جراحی مصرف سیگار را متوقف کنند.
 • افرادی که مشکل دیابت دارند، ابتدا باید قند خون خود را کنترل کنند و سپس عمل زیبایی سینه را دریافت کنند.
 • افرادی که بدخيمی سينه دارند و یا کسانی كه تحت درمان‌های شيمی‌درمانی و پرتودرمانی هستند، نباید عمل زیبایی سینه انجام دهند. مگر آن‌که به مرحله‌ی پس از كنترل بيماری و تکمیل فرايند درمانی رسیده باشند.
 • افرادی كه دچار مشكلات قلبی و عروقی و یا ريوی هستند، حتما باید تایید متخصص مربوطه را برای عمل زیبایی سینه داشته باشند.
 • افرادی که دچار چاقی بیش از حد و بیمارگونه هستند، می‌توانند بعد از اصلاح وزن خود عمل زیبایی سینه را انجام بدهند.

عمل-زیبایی-سینه

اقدامات پیش از جراحی عمل زیبایی سینه

 • به منظور آماده‌شدن برای این عمل حتما دستورالعمل‌های پزشک خود را به‌درستی دنبال کنید. عموما به شما توصیه خواهد شد که از نیمه‌شب پیش از عمل، خوردن و آشامیدن خود را متوقف سازید.
 • معمولا از هفته‌های پیش از عمل زیبایی سینه، پزشک از شما می‌خواهد چنانچه اعتیاد به سیگار یا دخانیات دیگر دارید، آن را ترک کنید. چراکه استعمال دخانیات خطر ابتلا به عوارض پس از عمل را بالا برده و جریان خون در بدن را محدود می‌کند.
 • همچنین سیگارکشیدن و هرگونه استعمال دخانیات ایمنی بدنی شما را تضعیف کرده و درنتیجه خطر عفونت پس از جراحی را بالا خواهد برد.

اقدامات پس از عمل زیبایی سینه

 • پس از عمل زیبایی سینه بهتر است از لباس زیرهای نرم و راحت مثل لباس ورزشی استفاده کنید. همچنین احتمالا جراح برای کاهش دردهایتان داروهای مسکن برای شما تجویز خواهد کرد.
 • حتما از جراح خود برنامه‌ای برای بازگشت به کار، فعالیت‌های روزانه و روتین زندگی خود دریافت کرده و تمامی توصیه‌ها را جدی بگیرید و رعایت کنید.
 • اگر شاغل هستید پس از گذشتن چند روز احتمال دارد بتوانید به کار خود بازگردید، ولی برخی افراد به یک هفته مرخصی جهت طی‌کردن دوره‌ی نقاهت نیاز دارند. دست کم تا دو هفته زمان برای بازگشت به فعالیت‌های شدید بدنی مثل ورزش نیاز دارید.
 • پس از جراحی از کارها و فعالیت‌هایی که ضربان قلب و فشار خون شما را بالا میبرند و همچنین فعالیت‌هایی که تحرک سینه‌ها را بیشتر می‌کنند تا چندین هفته باید اجتناب کنید. اگر استراحت را جدی نگیرید و فعالیت سنگین داشته باشید که باعث حرکت پستان‌ها شود، می‌تواند برایتان بسیار دردناک باشد.
 • اگر سیگار می‌کشید و یا دخانیات دیگری مثل قلیان مصرف می‌کنید، بهتر است آن را ترک کنید، چون کشیدن سیگار و هر دخانیات دیگری می‌تواند بهبودی شما را بسیار به تأخیر بیندازد.
 • امکان دارد که در آینده نیاز به عمل ترمیم سینه داشته باشید. پس بعد از جراحی باید یک سبک زندگی سالم را برای خود انتخاب کنید.
 • هرچند که جراحی عمل زیبایی سینه میبایست نتایج طولانی‌مدتی داشته باشند، اما هیچ تضمینی برای اینکه دائمی باشد وجود ندارد. درنتیجه باید نکات مراقبتی را به دقت رعایت کنید.

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی میتوانید جهت اطلاع از قیمت و پیدا کردن بهترین متخصصین جراحی عمل زیبایی سینه از ما مشورت بگیرید.

عمل-زیبایی-سینه

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید