رفع-غبغب

انواع روشهای رفع غبغب

انواع روشهای رفع غبغب

رفع-غبغب

ناحیه غبغب و گردن در صورت، نخستین نقاطی هستند که نشانه‌های افزایش سن را در افراد نشان می‌دهند. در برخی موارد چربی‌‌های صورت عموما در زیر گلو جمع می‌شوند. این تجمع چربی‌‌های اضافه، باعث ایجاد غبغب شده که تغییر فرم چهره را به دنبال دارد که درنتیجه فرد به فکر روشی مناسب به منظور رفع غبغب خود خواهد بود.

غبغب بر اثر تجمع چربی زیرپوستی در ناحیه بین گردن و چانه ایجاد می‌گردد. رفع غبغب یا برطرف کردن غبغب یکی از راهکارهای زیباسازی و جوان‌تر شدن می‌باشد. رفع غبغب برای کسانی بسیار حائز اهمیت است که به شکل ارثی و ژنتیکی و یا به علت ازدیاد سن و اضافه وزن، غبغب پیدا کرده اند. غبغب ممکن است بر اثر چاقی زیاد و تجمع چربی در زیرگلو به وجود بیاید و یا از چاقی و لاغری بیش از اندازه، پوست در زیر گردن آویزان بشود که سبب می‌گردد شخص به فکر از بین بردن غبغب یا رفع غبغب خود باشد.

افزایش سن و افتادگی پوست، پیدا شدن غبغب به همراه از دست دادن خاصیت کشسانی پوست را به دنبال دارد که موجب می‌گردد افراد گوناگون به فکر رفع غبغب یا حتی رفع ضایعات عروقی خود به منظور جوانسازی و زیبایی هرچه بیشتر باشند.

شاید کودکانی که لپ‌ها و گونه‌های آویزان دارند، بامزه و جالب به نظر برسند، اما رفع غبغب و آب کردن غبغب یکی از معضلات افراد در سنین جوانی و بزرگ‌سالی است. خوشبختانه راهکارهای بسیار زیادی برای از میان بردن چربی‌های اضافه اطراف چانه و گردن یا همان رفع غبغب وجود دارد. از میان این راهکارها، ایمن‌ترین و بهترین راه، رفع غبغب با ورزش کردن است.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

انواع غبغب

به شکل کلی غبغب دارای دو حالت واقعی و کاذب می‌باشد. افرادی که چانه کوچکی دارند و فرم فک با صورتشان تناسب خوبی ندارد، به ظاهر دارای غبغب می‌باشند که به دنبال راهی برای رفع غبغب خود می‌افتند. در چنین افرادی باتوجه به تشخیص پزشک، جراحی فک و یا پروتز چانه پیشنهاد می‌گردد تا به رفع غبغب کاذب بپردازند.

افرادی که غبغب واقعی دارند، کسانی هستند که پوست اضافه یا تجمع چربی در زیر گلو و چانه خود دارند. روش‌هایی که در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت، به منظور رفع غبغب این افراد پیشنهاد می‌گردد.

رفع-غبغب

دلایل ایجاد غبغب

در پیدابش و ایجاد غبغب، چند عامل دخیل هستند که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • سن: هرچقدر سن افراد بیشتر شود، امکان بروز غبغب یا تشدید شدن آن بیشتر خواهد شد.
 • ژنتیک: مورد ارثی و تاریخچه خانوادگی نیز تاثیر بسزایی در بروز غبغب دارد. گاهی یک فرد بسیار لاغر، تنها به این خاطر که اجدادش این ویژگی را داشتند، چربی اضافه در زیر گردن خود دارد.
 • اضافه وزن: در بیشتر مواقع جمع شدن چربی در زیر پوست موجب می‌گردد تا پوست خاصیت ارتجاعی خودش را از دست داده و زیر گردن حالتی افتاده پیدا کند.

علل بروز غبغب

ازجمله رایج‌ترین علت‌های ایجاد غبغب در افراد مختلف، موارد زیر می‌باشد:

 • نوسانات وزنی
 • سابقه خانوادگی
 • چاقی و اضافه وزن
 • ضعف عضلانی گردن
 • پایین نگه داشتن سر
 • کوچک یا عقب بودن چانه
 • نقایص و مشکلات ژنتیکی
 • شلی پوست بر اثر افزایش سن

رفع-غبغب

روشهای مختلف رفع غبغب

چنانچه غبغب دارید و به دنبال راه حلی جهت برطرف کردن آن هستید، ابتدا باید روش‌‌های مختلف رفع آن را بشناسید. عموما روش خاصی به منظور از میان بردن غبغب وجود ندارد، بلکه پزشکان و متخصصان، ترکیبی از چند روش گوناگون را برای رفع غبغب به کار می‌گیرند.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

روش جراحی غبغب باتوجه به انتظارات فرد و کیفیت پوست او انتخاب می‌گردد. در زیر هر چیزی که باید درباره انواع روش‌‌های رفع غبغب بدانید، برای شما آماده شده است.

روش جراحی لیفت گردن برای رفع غبغب

در جراحی لیفت گردن می‌توان پوست آویزان زیر گلو را از میان برد.

عوارض جراحی غبغب

در هر مدل عمل جراحی، وقتی که یک ابزار خارجی وارد بدن شود، خطرات زیادی در پی خواهد بود. پزشک جراح پیش از انجام عمل، باید تمامی موارد را به شکل کامل برای شما شرح بدهد. ازجمله خطرات جراحی غبغب به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

 • عفونت
 • خونریزی
 • آسیب عصبی
 • جای زخم و ورم
 • عدم تقارن اجزا صورت
 • عوارض ناشی از بیهوشی مثل مشکلات تنفسی

رفع-غبغب

لیپوماتیک گردن برای رفع غبغب

افرادی که بین 20 تا 50 سال سن دارند و پوستی الاستیک یا همان ارتجاعی دارند، بهتر است روش لیپوماتیک گردن را انجام بدهند. در این روش، چربی‌‌های اضافی گردن تخلیه می‌گردد.

جراحی لیپوماتیک غبغب چگونه است؟

در تکنیک لیپوماتیک غبغب، لوله باریکی به نام کانولا از سوراخ کوچکی از زیر چانه وارد پوست شده و با ضربات فیزیکی جراح، چربی‌‌ها خرد می‌گردند و از زیر پوست تخلیه می‌شوند.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

در ابتدا پزشک جراح نواحی مدنظر برای ورود کانولا را با یک ماژیک مشخص می‌نماید که امکان دارد که این مناطق در افراد گوناگون فرق کند. سپس پوست توسط محلول‌‌های ضدعفونی کننده پاکسازی خواهد شد تا خطر حضور عفونت‌‌ها و باکتری کاهش پیدا کند. طبق خواسته فرد، بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انتخاب می‌گردد. پزشک تمام دقت و حواس خود را جمع میزان چربی تخلیه شده خواهد کرد تا تعادل و تقارن فرم صورت بهم نریزد. درنهایت پانسمان انجام می‌گردد که با یک چانه بند همراه خواهد بود تا در حین بهبودی از پوست نگهداری شود.

مقایسه لیفت پوست و لیپوماتیک غبغب

رفع-غبغب

در سنین بالاتر امکان دارد پزشک جراح هر 2 روش لیفت پوست و لیپوماتیک غبغب را همزمان با هم انجام دهد. هر دوی این روش‌‌ها هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی امکان پذیر می‌باشند. دوره نقاهت لیپوماتیک کمتر از دوره ریکاوری لیفت می‌باشد.

چنانچه وزن ثابت باشد، نتیجه لیپوماتیک غبغب همیشگی خواهد بود. اما به صورت کلی، نتیجه لیفت گردن به عملکرد جراح و همچنین کیفیت پوست فرد بسیار بستگی دارد.

تزریق ژل برای بهبود غبغب

در برخی موارد که میزان غبغب شخص کم باشد و فرد افتادگی پوستی نداشته باشد، با تزریق ژل چانه می‌شود چنین حالتی را بهبود داد.

سابمنتوپلاستی (Submentoplasty) برای برطرف کردن غبغب

از تکنیک‌‌های دیگر جراحی برای بهبود غبغب، می‌شود به سابمنتوپلاستی اشاره نمود. در این عمل پس از تخلیه چربی‌‌های گردن، برش‌‌های کوچکی برای سفت شدن عضلات ایجاد می‌شود. به هر حال پیش از هرگونه اقدامی، پزشک باید پوست گردن و صورت شما را مورد معاینه قرار دهد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

رفع غبغب با RF

در این تکنیک از امواج رادیوفرکانسی به منظور ایجاد گرمایشی یکدست به لایه زیرجلد استفاده می‌گردد. این اثر گرمایی ملایم با گشاد نمودن رگها و افزایش میزان جریان خون، باعث خروج آلبومین از درون رگ‌‌ها به بافت شده و کلاژن سازی خواهد کرد. این ترشح کلاژن عامل اصلی سفت شدن پوست ناحیه تحت درمان است.

استفاده از امواج آر اف، بیشتر از 25 سال است که به شکل روزمره در اتاق‌‌های عمل استفاده می‌شود و بی خطر بودن این روش در چهارچوب قوانین شرکت‌‌های تولیدی دستگاه، به اثبات رسیده است.

مطالعات انجام گرفته درباره ماندگاری کلاژن ساخته شده در پوست توسط ترماژ نشان دهنده آن است که این اثرات مثبت دست کم 2 سال در پوست افراد پایدار مانده و با انجام جلسات درمانی توسط پزشک معالج با فواصل زمانی توصیه شده می‌توان از داشتن پوستی جوانتر از سن واقعی لذت برد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

برطرف سازی غبغب با مزوتراپی

رفع-غبغب

یکی دیگر از روشهای برطرف کردن سلول‎های چربی جمع شده در ناحیه غبغب، استفاده از روش مزوتراپی می‌باشد. مزوتراپی غبغب به نسبت روش‌های جراحی گفته شده کم‌تهاجمی‎تر است. در این تکنیک، در طی چند جلسه متوالی ماده چربی‎ سوز در قسمت غبغب تزریق شده و موجب کاهش و رفع سلول‎های چربی می‌‎شود. بدین ترتیب سلول‎های چربی متلاشی شده از راه لنف از بدن خارج می‌گردند.

احساس درد در مزوتراپی

با این که انجام مزوتراپی روش دردناکی نیست، اما ممکن است برای برخی افراد احساس ناخوشایندی به همراه داشته باشد. به همین خاطر، پیش از انجام تزریق کل ناحیه غبغب با پماد بی‎حسی کاملا بی‌‎حس می‎ گردد.

مدت زمان مزوتراپی غبغب

مشاهده نتایج هر یک از جلسات مزوتراپی غبغب چیزی در حدود 1 ماه زمان نیاز خواهد داشت که عموما در یک دوره 4 جلسه ‎ای به فاصله 1 ماه انجام خواهد گرفت. مزوتراپی رفع غبغب به بهبود کیفیت بافت پوست آن ناحیه هم کمک می‌‎نماید. پس از انجام مزوتراپی غبغب بهتر است آشامیدن مایعات خود را به نسب قبل افزایش دهید.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

از بین بردن غبغب با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک مدل از مزوتراپی می‌باشد که در آن به جای تزریق مایعات مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می‌گردد. این دمیده شدن می‌تواند شبیه به مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه در لایه عمیق‌تر و زیرپوستی انجام گیرد. این تکنیک سریع، آسان، موثر و سرپایی می‌باشد.

گاز CO2 با مکانیسم افزایش جریان خون موضعی باعث بهبود خاصیت کشسانی پوست، کاهش چربی موضعی، کاهش سلولیت و تحریک تولید کلاژن می‌گردد. کربوکسی تراپی جایگزین مناسبی به جای لیپوساکشن برای کسانی است که کاندیدای خوبی برای بیهوشی و جراحی نیستند.

رفع-غبغب

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفع غبغب و همچنین دریافت خدمات تخصصی زیبایی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید