بوتاکس-دیستون

بوتاکس دیستون (Dyston)

بوتاکس دیستون (Dyston)

بوتاکس-دیستون

سم بوتولینوم (Botulinum Toxin) که در ایران با نام تجاری بوتاکس (Botox) معروف است، درواقع از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه شده و برای فلج سازی موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام بوتاکس برگرفته از یک برند آمریکایی است که در کاربرد آرایشی به منظور فلج سازی عضلات نواحی تزریقی، استفاده شده و درنتیجه‌ی آن، رفع چین و چروک پوست اتفاق می‌افتد.

این عمل عموما در مطب پزشک انجام میگیرد. به هیچ مدل بیهوشی خاصی نیازی ندارد، اما برخی از پزشکان، بیهوشی موضعی را برحسب درخواست بیمار انجام می‌دهند.

پس از پاکسازی پوست، پزشک به هر کدام از عضلات مورد نظر متقاضی، ماده‌ی بوتاکس را تزریق می‌کند.

جلسه تزریق بوتاکس تقریبا کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد. پس از تزریق، توکسین یا همان سم موجود در محلول، سیگنال‌هایی را که از عصب به عضله فرستاده می‌شود، مسدود می‌کند.

درنتیجه، عضلات دیگر توانایی منقبض شدن ندارند. همین انقباض عضلات است که روی پوست و روی عضله، چروک ایجاد می‌کند. با شل شدن عضلات، چروک‌ها صاف شده و از بین میروند.

بوتاکس دیستون چیست؟

بوتاکس دیستون یکی از انواع بوتاکس است که در ایران و در شرکت ایمن واکسن البرز تولید می‌شود و در دو حجم 300 و 500 واحدی در بازار عرضه می‌گردد. دیستون از بهترین برندهای تولید کننده بوتاکس در ایران می‌باشد که موفق شده گواهی‌های استاندارد ملی و بین‌المللی را دریافت نماید. درنتیجه می‌توان گفت که به لحاظ کیفیتی، بوتاکس دیستون چیزی از محصولات مشابه اروپایی کم ندارد و به شکلی همه چیز تمام است. به منظور بهره مندی از مزایای فوق‌العاده این بوتاکس، تنها کاری که نیاز است انجام دهید، انتخاب یک مرکز زیبایی معتبر و اطمینان حاصل کردن از اصل بودن محصول انتخابی و مهارت داشتن پزشک در عمل تزریق آن می‌باشد.

عموما ناحیه هدف بوتاکس پایانه‌های عصبی نواحی تزریق است که می‌تواند مانع از انقباض عضلات بشود. به بیانی دیگر بهتر هنگامی که بوتاکس دیستون وارد بدن شود، توسط ماهیچه‌های هدف جذب می‌گردد و سیناپس‌های عصبی را در مناطق تزریق از کار می‌اندازد. بر همین اساس از آزاد شدن ماده‌ای به اسم استیل کوین جلوگیری نموده و مانع از پدیدار شدن آثار پیری بر روی پوست می‌گردد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

اثرگزاری بوتاکس دیستون، فقط به ناحیه تزریق محدود شده و تاثیری بر روی نواحی مجاور نخواهد گذاشت. به همین علت این از کار افتادن و فلج شدن موقتی عضلات، فقط در ناحیه هدف اتفاق خواهد افتاد. به همین خاطر هم هست که پس از تزریق دیستون، چهره فرمی کاملا طبیعی به خود گرفته و مصنوعی به نظر نخواهد رسید.

فرمولاسیون بوتاکس دیستون چیست؟

بوتاکس-دیستون

ماده اصلی تشکیل‌دهنده بوتاکس دیستون، نوروتوکسین بوتولینوم می‌باشد که با موادی مثل مواد نگهدارنده حاوی هماگلوتینین، آلبومین و لاکتوز ترکیب شده است. دانشمندان ایرانی علاوه بر اینکه توانستند شدت اثرگذاری سم بوتولینوم را متعادل سازی کنند، خلوص فرمولاسیون بوتاکس را هم به حداکثر میزان ممکن رساندند. شما می‌توانید نسبت به آزمایشات بالینی انجام گرفته به منظور اعتبارسنجی مواد تشکیل دهنده این نوع بوتاکس اطمینان کامل داشته باشید.

نکته مهمی که در بوتاکس دیستون وجود دارد این است که با توجه به آنکه در ترکیبات این بوتاکس ماده لاکتوز وجود دارد، اگر به شیر یا فرآورده‌های لبنی حساسیت دارید، بهتر است از تزریق آن پرهیز کنید.

موارد تزریق بوتاکس دیستون چیست؟

بوتاکس دیستون این قابلیت را به همراه خود دارد که تا چندین ماه به رفع مشکلات زیبایی زیر کمک نماید:

 • چال چانه
 • خطوط دور چشم
 • خط خنده و دور لب
 • خطوط اخم پیشانی
 • خطوط اخم بین دو ابرو
 • خطوط روی پوست گردن
 • چین‌وچروک ناحیه میانی سینه

از جایی که بوتاکس دیستون تنها برای تزریق عضلانی طراحی گردیده است، از آن کمتر به منظور کنترل سردردهای میگرنی و تعریق بیش از اندازه قسمت‌هایی مثل زیربغل استفاده می‌گردد. عموما اثرات مفید بوتاکس دیستون پس از گذشت ۳ تا ۱۰ روز بعد از تزریق بوتاکس مشخص خواهند شد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

عوارض احتمالی دیستون چیست؟

بوتاکس-دیستون

بر اساس تحقیقات صورت گرفته و تجربه ما در مرکز راز زیبایی، تزریق بوتاکس دیستون عوارض جدی خاصی را به دنبال نخواهد داشت. حتی به هنگام تزریق نیز شما هیچگونه دردی را احساس نخواهید کرد و همه چیز در نهایت آرامش انجام خواهد گرفت. البته به شکل قطع هم نمی‌توان گفت که این عمل کاملا بی عارضه است و بعد از تزریق هیچ اتفاقی برایتان نخواهد افتاد. چون به هر حال یک ماده خارجی وارد بدن شما شده و بدنتان قطعا به آن واکنش نشان می‌دهد. بر این اساس احتمال دارد که نشانه‌های زیر را در ناحیه تزریق حس کنید:

 • تورم و کبودی
 • قرمزی و التهاب
 • احساس خارش
 • حساسیت‌های پوستی

عموما عوارض بوتاکس تا چند روز بعد از تزریق ادامه خواهد داشت و بعد از آن مدت کم کم برطرف می‌شود. البته این امر به این شرط است که این عمل را پیش پزشکی ماهر و در مرکز معتبری انجام داده باشید. در غیر این صورت و درصورت استفاده از یک ماده بی‌کیفیت، ماهر نبودن پزشک یا استریل نبودن محل و وسایل تزریق، موجب بروز عوارض شدیدتری خواهد شد که تعدادی از آن‌ها را در زیر برای شما برمیشماریم:

 • سردرد
 • گردن درد
 • افتادگی پلک
 • اختلال در بلع
 • خشکی دهان
 • اختلال در گفتار
 • متورم شدن پلک‌ها
 • خشک شدن چشم
 • ایجاد اشکال در تنفس
 • کاهش بینایی یا تاری دید
 • ضعیف شدن زیاد عضلات در ناحیه تزریق و افتادگی یک ناحیه از صورت

درنتیجه باید در انتخاب مرکز زیبایی و پزشک خود هشیار بوده و دقت کافی داشته باشید و حتما تزریق را توسط پزشک متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام دهید و هیچگاه این کار را در مراکز غیر معتبری مثل آرایشگاه‌ها انجام ندهید.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

یقینا خود پزشک از تزریق بوتاکس دیستون برای افراد ۱۸ تا ۶۵ سال که شرایط زیر را دارند، خودداری خواهد نمود:

 • باردار بودن
 • شیردهی به نوزاد
 • داشتن مشکلات بلع
 • اختلالات عضلانی یا عصبی
 • سابقه بروز واکنش آلرژیک به شیر
 • سابقه بروز واکنش آلرژیک به تزریق سم بوتولینوم
 • بیماری‌های تنفسی مثل آسم، سندرم دیسترس تنفسی و…

ماندگاری بوتاکس دیستون چقدر است؟

بوتاکس-دیستون

عموما گفته می‌شود که ماندگاری بوتاکس دیستون چیزی درحدود ۳ ماه ۶ است. زیراکه در افراد مختلف بر اساس سن و سال، جنس پوست، عمق و میزان چین‌وچروک‌ها و همچنین کیفیت مراقبت‌های شخصی از پوست می‌توان انتظار بازه زمانی متفاوتی را داشت.

تجربه نشان داده که دوام این مدل بوتاکس در افرادی که پوست بسیار چرب و ضخیمی دارند، خیلی کمتر می‌باشد. به علاوه، در صورت عمیق بودن چروک‌های پوستی، زیاد نمی‌شود انتظار برطرف شدن کامل آن‌ها را داشت.

استفاده مکرر از کرم‌های جوانسازی و روش‌های ترمیم پوست مثل تزریق فیلر، تاثیر بسیار زیادی در حفظ ماندگاری بوتاکس دیستون خواهد داشت.

هزینه تزریق بوتاکس دیستون چقدر است؟

به صراحت می‌توان گفت که باوجود کیفیت بالای بوتاکس دیستون، قیمت آن بسیار پایین و به‌صرفه می‌باشد. درحقیقت این مسئله یکی از نقاط قوت این بوتاکس به حساب می‌آید. توصیه شود به جای صرف هزینه‌های بالا برای تزریق انواع بوتاکس تقلبی و چینی، از پزشک خود درخواست تزریق این نوع برند ایرانی را داشته باشید.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

دلیل قیمت پایین بوتاکس دیستون آن است که در داخل کشور ایران تولید شده و زیاد تحت تاثیر هزینه‌های وارداتی قرار نگرفته است. به همین خاطر، اخیرا به رقیبی جدی برای بوتاکس‌های آلمانی، انگلیسی و کره‌ای تبدیل شده است.

البته ناحیه تزریق و میزان وسعت آن هم تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه نهایی کار خواهد گذاشت. به همین علت، عموما برای خدمات زیبایی هزینه کمتری به نسبت درمان مشکلاتی مثل تعریق بیش از حد و یا سردردهای میگرنی پرداخت خواهید نمود.

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس دیستون و قیمت دقیق آن و همچنین دریافت خدمات تخصصی زیبایی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

بوتاکس-دیستون

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید