بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک
بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) یا جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) یا جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی (در زبان انگلیسی Blepharoplasty) در واقع یک نوع جراحی زیبایی پلک (جراحی پلک) بشمار می‌رود که در آن پوست و چربی اضافه در پلک بالا و پلک پایین اصلاح شده و یا برطرف می‌شود.

از دیدگاه زیبایی‌شناسی معمولا چشم‌ها یکی از محبوبترین و پراهمیت‌ترین اجزاء صورت هستند که سن افراد را منعکس نموده و حالات هیجانی همچنین خلق و خوی اشخاص را نیز مشخص می‌نماید.

البته متاسفانه چشمها و همچنین پلک‌ها خیلی سریعتر از سایر اجزای بدن نشانه‌های افزایش سن و کهولت را مشخص میکنند. به همین جهت و در ارتباط با این سبک از حساسیت که اتفاقا حساسیت به جا و مهمی هم هست، به طور مداوم و روزانه افراد مختلفی با بهره‌گیری از خدمات جراحی پلاستیک مثل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی (جراحی افتادگی پلک) اعتماد بنفس بیشتری یافته و طبعا در این حالت از زندگی خود لذت فراوان‌تری خواهند برد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی راهی‌است برای برطرف کردن پف، پوست اضافه، چین و چروک و افتادگی پلک‌هاست. در حقیقت بیشترین کاربرد جراحی پلک، در جوانسازی چشم هاست. به طور کلی دو عامل افزایش سن و وراثت می‌توانند باعث مشکلات افتادگی پلک شوند که در هر دو صورت می‌توان با استفاده از بلفاروپلاستی این مشکل را برطرف کرد.

البته جراحی پلک، همیشه هم جنبه زیبایی ندارد و گاهی جنبه درمانی دارد. در حقیقت گاهی اوقات، افتادگی در پلک‌ها آنقدر باعث سنگینی آنها می‌شود که به سختی می‌توان چشم‌ها را به طور کامل باز نگه داشت و در نتیجه جلوی دید افراد را می‌گیرد.

به طور کلی در صورتی که جراحی پلک تحت نظر یک پزشک متبحر و در کلینیکی تخصصی صورت گیرد، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت و عوارض آن نیز بسیار اندک و زودگذر خواهد بود.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی
بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک 2
بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک

افتادگی پلک در اثر چه عواملی ایجاد شده و چگونه درمان می‌شود؟

درماتوشالازی

اصطلاح درماتوشالازی برای افتادگی پوست دور چشم به کار می‌رود که در اثر پوست اضافه پلک‌ها ایجاد شده و منجر به افتادگی و پف آلودگی پلک‌ها می‌شود.

جراحی بلفاروپلاستی، درمانی برای افتادگی پوست دور چشم و کیسه‌های چربی زیر چشم است. طی این جراحی، پوست، ماهیچه و چربی اضافی پلک را بر می‌دارند.

برای این که مقدار مناسبی از پوست و چربی و ماهیچه اضافه در عمل بلفاروپلاستی برداشته شود، در حین عمل پلک باید به راحتی بسته باشد تا اطمینان حاصل شود بعد از عمل و بهبودی پلک می‌تواند به طور کامل بسته شود.

پس از انجام جراجی زیبایی بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی پلک و کیسه‌های چربی زیر چشم، خط ظریفی روی پوست باقی می‌ماند که شبیه چروکی است که به صورت طبیعی وقتی چشم‌ها بازند روی پلک‌ها ایجاد می‌شود.

پتوز یا افتادگی پلک

پتوز در واقع افتادگی پلک است. این افتادگی ناشی از پوست اضافی نیست بلکه به دلیل ضعف یا جدا شدن تاندونی که پلک را بالا می‌کشد ایجاد می‌شود.

درمان و ترمیم پتوز با کوتاه کردن یا اتصال مجدد عضله‌ای که پلک را بالا نگه می‌دارد از طریق جراحي زيبايي بلفاروپلاستی انجام می‌شود. بسته به نیاز یا خواسته بیمار، این عمل به تنهایی یا همراه با بلفاروپلاستی انجام می‌شود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

کیسه‌های چربی زیر چشم

کیسه‌های چربی زیر چشم زمانی ایجاد می‌شوند که بافت اطراف چشم شل شود و به این ترتیب، بافت معمولی چربی بتواند حالت برجسته و بیرون‌زده پیدا کند.

این تغییرات معمولاً به دلیل بالا رفتن سن و پیر شدن ایجاد شده و ممکن است در پلک افتادگی و پف آلود شدن پلک‌ها هم تاثیر داشته باشد. که معمولا به طور موفقیت آمیز با عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی رفع میگردد.

پتوز (افتادگی) ابرو

گذر زمان و بالا رفتن سن می‌تواند منجر به افتادگی ابروها شود که ممکن است در ایجاد پتوز پلک بالایی یا پتوز ابرو نیز نقش داشته باشد. پتوز ابرو را با جراحی و برداشتن پوست و بافت زیر جلدی (بافت زیر سطح پوست) اضافی می‌توان اصلاح کرد. به این نوع جراحی پلاستیک که موجب رفع افتادگی پلک چشم می‌شود بلفاروپلاستی میگوییم.

این عمل را می‌توان درست بالای ابروها، وسط پیشانی (با روی یکی از چروک‌های طبیعی پیشانی)، روی خط رویش مو و یا در پوست سر انجام داد.

بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک
بلفاروپلاستی Blepharoplasty جراحی پلک

چرا بلفاروپلاستی انجام می‌شود؟

اگر پلک‌هایی چروکیده یا افتاده دارید که مانع باز شدن کامل چشم‌‌های شما می‌گردند یا موجب پف پلک‌‌های پایینی شده اند، عمل بلفاروپلاستی، یک گزینه مناسب برای رفع این مشکل است.

اگر یکی از مشکلات زیر را داشته باشید، این عمل جراحی می‌تواند گزینه انتخابی مناسبی برای شما باشد:

  • زیر چشم‌‌ها پف کرده اند
  • پلک‌‌های بالایی پف کرده یا چروکیده اند
  • پوست پلک‌‌های پایینی افتادگی دارد
  • پلک‌‌های بالایی افتادگی دارند به طوری که موجب ایجاد محدودیت در دید پیرامونی شما شده است.

شما می‌توانید همزمان با جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)، عمل‌های دیگر همچون عمل لیفت ابرو، لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت را نیز انجام دهید.

بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید