هیالاز

آنزیم هیالاز یا هیالورونیداز

آنزیم هیالاز یا هیالورونیداز

هیالاز

هیالاز (Hyalase) نام تجاری آنزیم هیالورونیداز می‌باشد. آنزیم هیالاز موجب تجزیه و از میان بردن اسید هیالورونیک که ماده اصلی پرکننده‌های صورت یا فیلرها است، می‌شود. عموما زمانی که از میزان زیادی فیلر در پوست استفاده شده باشد و یا ماده فیلر در زیر پوست حرکت کرده باشد، از آنزیم هیالورونیداز استفاده می‌گردد.

آنزیم هیالاز همچنین برای ایجاد تقارن پس از انجام فیلر هم کاربردی است. استفاده از این ماده به صورت تزریق‌های کوچک و پرتعداد در نقاط موردنظر است. مدت‌زمان تأثیرگذاری هیالاز خیلی زود و به سرعت خواهد بود. نکته مهم آن است که درصورت داشتن حساسیت به هیالورونیداز، به‌هیچ‌عنوان نباید از آن استفاده کنید. همچنین حتما باید برای تزریق آنزیم هیالاز به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.

هیالاز یا هیالورونیداز چیست؟

با زیادتر شدن سن به علت کاهش اسید هیالورونیک، حجم صورت از میان می‌رود. این موضوع موجب بروز چین‌وچروک بر روی پوست صورت خواهد شد. متخصصین به منظور از میان بردن چین‌و چروک‌ها از اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند. اما گاهی اوقات امکان دارد به دلایل بسیاری، به بازگشت به حالت اولیه نیاز باشد.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

هیالورونیداز آنزیمی است که اسید هیالورونیک که همان ماده اصلی پرکننده‌های پوستی صورت است را تجزیه کرده و با نام تجاری هیالاز شناخته می‌شود. این محصول موردتائید سازمان FDA و همچنین یک محصول ضروری در کلینیک‌های آرایشی بهداشتی است و استفاده از آن برای نخستین بار، بیش از 60سال پیش مورد تائید قرار گرفت.

هیالاز آنزیمی است که به شکل طبیعی در بدن انسان وجود دارد و موجب تخریب و شکسته شدن مولکول هیالورونیک اسید میگردد. هیالاز درگذشته از منابع حیوانی تهیه میشد، اما درحال حاضر در آزمایشگاه‌ها از آلبومین انسانی به دست می‌آید. این ماده با نام تجاری هیالاز در آمپول‌های 1500واحدی وجود داشته و کاربردهای مختلفی در پوست و زیبایی، چشم پزشکی، کمک در بی‌حسی حین زایمان و… دارد. درنتیجه میتوان از این آنزیم به منظور سرعت بخشیدن به پراکندگی و ورود بافتی سایر داروها استفاده کرد.

کاربرد هیالاز

بعد از تزریق پرکننده‌ها یا فیلرها در نقاط مختلف صورت، گاهی اوقات احتمال دارد مشکلاتی به وجود بیاید. یکی از این مشکلات رایج، تزریق بیش از اندازه یا جابه‌جایی مواد پرکننده است. امکان دارد فیلر از نقطه یا ناحیه تزریقی به سایر نقاط حرکت کند. این اتفاق معمولا در لب‌ها رخ داده و موجب بیش از حد پر به نظر رسیدن ناحیه لب می‌شود. این دقیقا همان موضوعی است که اکثر مردم به آن لب اردکی می‌گویند و آن‌ها را از فیلر لب می‌ترساند.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

زمانی که پزشک بیش از اندازه از ماده فیلر استفاده کند یا محصول نادرستی را انتخاب کند، جابه‌جایی و حرکت مواد در زیرپوست ایجاد خواهد شد. در چنین مواقعی آنزیم هیالاز می‌تواند مواد فیلر قبلی را از بین ببرد. از این محصول همچنین می‌شود برای دستیابی به تقارن و همچنین از میان بردن برجستگی‌های ناخواسته بهره برد.

چگونگی درمان با هیالاز

اولین دوز هیالاز باید پس از آزمایش پوستی استفاده گردد تا حساسیت آن برای فرد بررسی شود. این ماده نباید به شکل مستقیم در چشم استفاده گردد و یا در پوست یا ورید آلوده تزریق شود.

روش درمان با هیالاز شبیه به تزریق فیلر می‌باشد. ممکن است در ابتدا از کرم بی‌حس‌کننده در نواحی موردنظر استفاده کنند و سپس تزریق انجام شود. در درمان هیالاز نسبت به فیلر، تزریق‌های کوچک اما متعددی صورت خواهد گرفت. برای منحل کردن و تجزیه فیلرها، هیالاز باید در نزدیکی نواحی مورد نظر تزریق بشود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

وجود هیالاز نباید به این معنی درنظر گرفته شود که پرکننده‌های بر پایه هیالورونیک اسید، بد و بدردنخور هستند. در واقع بعد از تزریق ژل هیالورونیک اسید، اگر مشکلاتی مثل عدم مهارت بالای پزشک و تزریق بیش از حد یا نابجای این ماده رخ بدهد، می‌توان پرکننده‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید را با تزریق هیالورونیداز برطرف کرد، که از قضا این قابلیت، فیلرهای هیالورونیک اسید را به گزینه‌ای بسیار جذاب تبدیل کرده و به همین جهت آنها را از سایر انواع پرکننده‌ها متمایز میسازد.

هیالاز

زمان اثربخشی تزریق هیالاز

بعد از تزریق ماده هیالورونیداز، کاهش حجم در همان زمان‌های ابتدایی صورت خواهد گرفت. عموما تا چند روز تورم وجود خواهد داشت و پس از آن توصیه می‌شود که تا چند هفته صبر کنید که ناحیه موردنظر مجددا درمان شود تا بافت به‌خوبی بهبود پیدا کند. این آنزیم را می‌توان برای یک ناحیه بسیار به خصوص هم استفاده کرد و همیشه نیازی به حل شدن تمامی ماده فیلر نیست. این به این معنا است که می‌توان به کمک آنزیم هیالورونیداز بدون از بین بردن تمام ماده فیلر، تقارن لازم را ایجاد کرد.

نتایج تزریق آنزیم هیالورونیداز برای حذف پرکننده پوست باید در 24ساعت نخست مشخص گردد، ولی باز هم بسته به میزان تزریق دارد. گاهی اوقات نتایج امکان دارد در نیم ساعت اول نمایان شود. برای درک بهتر نتیجه درمان بهتر است با یک پزشک ماهر که تزریقات آنزیم هیالاز را انجام می‌دهد، مشورت کرد.

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی

نکاتی که قبل از استفاده از هیالاز باید دانست

به خاطر داشته باشید که بیشترین خطر استفاده از آنزیم هیالورونیداز، برای افرادی است که واکنش‌های آلرژیک به این ماده دارند. در مواردی که در پایین گفته شده‌اند، از این محصول استفاده نکنید:

 • در دوران شیردهی و بارداری
 • در صورت مصرف هر داروی پزشکی
 • انجام ماساژ بعد از تزریق آنزیم هیالاز
 • در صورت حساسیت به آنزیم هیالورونیداز
 • از این دارو برای کاهش تورم انواع نیش‌ها مثل نیش زنبور یا ناحیه‌ای که دچار عفونت یا سرطان است، استفاده نکنید.

اصولا پس از تزریق فیلر نباید نواحی درمانی را لمس کرد. اما بعد از تزریق هیالورونیداز باید برعکس عمل کرد. با انجام ماساژ در نواحی تزریقی، به تجزیه سریع‌تر اسید هیالورونیک کمک میکنید. به این شکل، اثر تزریق زودتر پدیدار خواهد شد.

عوارض جانبی آنزیم هیالاز

طبیعی است که همه داروها ممکن است عوارض جانبی با خود به همراه داشته باشند. در مورد این ماده، عوارض جانبی چندان بخصوصی وجود ندارد. اما موارد زیر امکان دارد در محل تزریق دیده شود:

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215
 • تحریک موضعی
 • تورم پوست
 • خون‌ریزی
 • عفونت
 • کبودی
 • خارش

عوارض جانبی شدیدی هم ممکن است وجود داشته باشند. برای مثال واکنش‌های آلرژیک مانند بثورات پوستی، کهیر روی پوست، تورم صورت، لب‌ها، زبان یا سایر قسمت‌های بدن، خارش شدید، تنگی نفس، خس‌خس سینه یا مشکل در تنفس ازجمله عوارض شدید پس از تزریق آنزیم هیالاز است که به محض مشاهده باید فورا به پزشک اطلاع داده شود.

هزینه تزریق آنزیم هیالاز

به منظور تعیین دقیق هزینه درمان با هیالورونیداز به معاینه توسط پزشک نیاز است. به شکل کلی میزان هزینه به تعداد جلسات و همچنین میزان دوز مصرفی ارتباط مستقیم دارد. پزشک با بررسی مقدار فیلر تزریقی، مقدار استفاده از این آنزیم را مشخص خواهد کرد.

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنزیم هیالاز و همچنین دریافت مشاوره خدمات تخصصی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

هیالاز

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید