آنزیم-لب

آنزیم لب (Lips enzyme injection)

آنزیم لب (Lips enzyme injection)

آنزیم-لب

افراد زیادی هستند که به شکل ژنتیکی و مادرزادی لب‌‌های باریک و کوچکی دارند و این موضوع سبب شده که اعتماد به نفس خودشان را از دست بدهند. همچنین بسیاری از افراد دیگر نیز وجود دارند که به دلایل مختلفی مثل افزایش سن و سال، کاهش تولید کلاژن در بدن، قرارگیری و آسیب ناشی از تماس زیاد با نور آفتاب و… امکان دارد به مرور از حجم لب آنها کاسته شود.

از دست دادن حجم لب چه آنکه شخص از زمان تولد لب باریک داشته باشد و چه در طول زمان دچار کاهش حجم لب شده باشد، نارضایتی‌هایی را به دنبال خواهد داشت. بهترین راه حل برای رفع این مشکل و اصلاح فرم لب ها، تزریق ژل یا فیلر به لب می‌باشد. این ژل‌‌ها یا فیلرها بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند که ماده‌ای است که به شکل طبیعی در بدن انسان نیز تولید می‌شود.

فیلرها پرکننده و تقویت کننده بافت نرم می‌باشند. به شکل معمول، تزریق فیلر عارضه‌ای به دنبال خود ندارد. اما مشکل هنگامی پدیدار می‌شود که برای تزریق ژل، به افراد غیرمتخصص رجوع شود. مراجعه به مراکز نامعتبر، می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی مثل تزریق نادرست، تزریق بیش از اندازه، عدم قرینگی و… بشود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

البته گاهی اوقات به دلایل دیگری افراد نیز ممکن است افراد نیاز به تخلیه ژل لب پیدا کنند. ژل‌ها بعد از گذشت زمان، به شکل طبیعی جذب بدن می‌ شوند، اما روش‌‌هایی نیز مثل تخلیه ژل لب با سوزن به منظور تخلیه زود هنگام آنها وجود دارد. تخلیه ژل یا فیلر لب، به نوع فیلر تزریقی هم وابستگی دارد. فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید، ساده ‌ترین ژل‌‌‌ها به منظور تخلیه می‌باشند.

به منظور تخلیه و حل کردن ژل‌های هیالورونیک اسیدی، نیاز به ماده‌ای به نام هیالورونیداز یا همان هیالاز می‌باشد. هیالاز یک آنزیم طبیعی است که در بدن انسان هم موجود است. به منظور تخلیه ژل با استفاده از هیالاز، پزشک با استفاده از سوزنی بسیار کوچک، این آنزیم را در ناحیه ‌ای که نیاز به تخلیه ژل دارد تزریق می‌نماید.

علت تزریق آنزیم لب چیست؟

آنزیم-لب

اگر فرد از تزریق فیلر هیالورونیک به لب‌‌های خود رضایت نداشته باشد، این اطمینان وجود دارد که با استفاده از آنزیم لب بتوان آن را از بین برد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی تمایل به از بین بردن فیلر لب خود داشته باشند. برخی از این دلایل شامل موارد زیر می‌باشد:

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی
 • عدم تقارن لب ها
 • برآمدگی یا توده ‌ای شدن لب
 • پشیمان شدن یا عدم رضایت عمومی از نتایج
 • ایجاد کیست، توده و فرورفتگی
 • تزریق بیش از اندازه ژل لب
 • بروز حساسیت
 • ایجاد عفونت
 • اثر تیندال
 • و در موارد نادر یک واکنش آلرژیک

کاربرد تزریق آنزیم لب چیست؟

در صورتی که حجم دهی با تزریق فیلر اسید هیالورونیک بیش از اندازه مطلوب انجام گرفته باشد و یا به علت کیفیت پایین ژل و یا واکنش بافتی، گره زیرپوستی ایجاد شده باشد، تزریق هیالورونیداز انجام می‌شود که باعث تجزیه سریع ژل می‌شود و ظرف مدت چند روز ژل تزریق شده از بدن خارج می‌گردد. آنزیم لب هیالورونیداز یا همان آنزیم لب هیالاز عموما به منظور حل کردن فیلرهای پوستی که به شکل نادرست، ناهماهنگ و یا بیش از اندازه تزریق شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه تزریق آنزیم لب چگونه است؟

به منظور تخلیه ژل‌های هیالورونیک اسید می‌توان از روش تزریق آنزیم هیالاز یا هیالورونیداز استفاده کرد. این آنزیم عملکردی برعکس ژل‌های هیالورونیک اسید دارد و باعث تجزیه ژل یا فیلر خواهد شد.

باتوجه به اینکه آنزیم به شکل پودری می‌باشد، ابتدا آن را توسط سرم فیزیولوژیک یا آب مقطر رقیق می‌سازند. همچنین می‌توان به جهت کاهش درد مقداری لیدوکائین به محلول گفته شده اضافه نمود. این محلول بدست آمده با استفاده از سرنگ‌‌ها و سوزن‌‌های مخصوص به نواحی موردنظر تزریق می‌شود. درنتیجه رفته رفته با گذشت زمان ژل‌ها از بین رفته و ناحیه تحت درمان به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
021-88690092

تاثیر آنزیم لب هیالاز بلافاصله و در کمتر از ۲ دقیقه قابل مشاهده می‌باشد. طول مدت تاثیر آن از ۲۴ تا ۴۸ ساعت خواهد بود.

آنزیم-لب

اقدامات پیش از تزریق آنزیم لب چیست؟

اصلی‌ترین کاری که باید قبل از تزریق آنزیم لب صورت بگیرد، پاک کردن صورت قبل از شروع تزریق می‌باشد. بر این اساس باید بدون هیچگونه آرایش و با صورتی تمیز وارد مرکز زیبایی شوید. بهتر است از ۵ روز پیش از عمل تزریق آنزیم به لب ها، از مصرف هرگونه داروی غیرضروری اجتناب کنید. این داروها می‌توانند شامل ایبوپروفن، آسپیرین، مکمل‌های غذایی ازجمله سیر، ویتامین C، ویتامین E، امگا ۶، گینگکوبیلوبا و مواردی از این قبیل باشند.

درصورت وجود هرگونه عفونت یا زخم‌های آکنه‌ای و بیماری‌هایی مثل سرفه، گلودرد و سرماخوردگی، از انجام تزریق آنزیم به لب صرف نظر کنید. اگر که تزریق آنزیم لب به منظور کاهش حجم لب توسط پزشک برایتان تجویز شد، به منظور انجام عمل با استفاده از تزریق هیالاز، پیش از اقدام به انجام عمل اصلی، ضروری است که یک تست را برای تشخیص عدم آلرژی به آن انجام بدهید. تنها در حالتی که علائمی مشاهده نگردید، می‌توانید به منظور انجام عمل اصلی اقدام کنید.

مراقبت‌‌های پس از تزریق آنزیم لب چیست؟

عموما پس از اقدام برای تخلیه کردن فیلر لب، نیازی به مراقبت خاصی نخواهد بود. معمولا افراد بلافاصله پس از عمل تزریق آنزیم لب می‌توانند فعالیت‌های عادی روزانه زندگی خود را انجام بدهند. به شکل کلی ممکن است در ناحیه تحت عمل، تورم، کبودی و قرمزی مشاهده شود، اما اصولا تمامی این علائم به شکل کاملا موقتی هستند و سریعا از بین خواهند رفت. اما به شکل کلی به منظور اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج، بهتر است موارد زیر را درنظر بگیرید:

میدونستی ما میتونیم همین خدمات رو به شما ارائه بدیم؟ 😊😍
اگه دوست داری نمونه کارهای ما رو ببینی بزن رو دکمه زیر 🙋‍♀️👇
خدمات راز زیبایی
 • تا ۱۲ ساعت پس از عمل تزریق، از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • استفاده از کمپرس سرد می‌تواند در بهبود کبودی بسیار موثر باشد.
 • از مصرف آسپرین تا ۲ روز پس از درمان خودداری داشته باشید.
 • اگر که شاهد هرگونه علائم پیش‌بینی نشده بودید، فورا آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • تا ۲ هفته پس از عمل، از استعمال دخانیات، نوشیدن الکل، تحرکات شدید، حمام آفتاب و قرارگیری در سرمای شدید اجتناب کنید.

آنزیم-لب

عوارض تزریق آنزیم لب چیست؟

عوارض جانبی کلی تزریق آنزیم لب شامل تورم، کبودی و قرمزی می‌باشد که ازجمله شایع‌‌ترین عوارض جانبی تزریق آنزیم هیالورونیداز محسوب می‌شوند. اما این عوارض موقتی هستند و خیلی سریع از بین خواهند رفت.

بروز آلرژی‌هایی مثل آنافیلاکسی، از جمله عارضه‌‌های غیرمعمول تزریق آنزیم لب می‌باشند. بیشتر پزشکان پیش از انجام عمل تزریق آنزیم هیالورونیداز، یک تست بر روی بیمار خود انجام می‌دهند. این مدل حساسیت در اشخاصی که حساسیت به نیش زنبور دارند، بیشتر مشاهده شده است.

هزینه تزریق آنزیم لب چقدر است؟

هزینه آنزیم لب و نرخ تخلیه ژل لب و قیمت تزریق آنزیم هیالاز مورد نیاز به منظور حل نمودن ژل‌های اسید هیالورونیک، به عوامل مختلفی مثل برند آنزیمی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، غلظت و همچنین ضخامت ژلی که قرار است حل بشود، تعداد جلسات لازم، دستمزد پزشک و… بستگی داشته و بدین موجب، متفاوت خواهد بود.

همین حالا وقت مشاوره بگیر 😊😍
واسه رزرو نوبت همین الان میتونی روی دکمه زیر بزنی 🙋‍♀️👇
09120508215

به طور کلی هزینه ماده آنزیم هیالورونیداز در هر تزریق به نسبت فیلرهای صورت ارزان‌تر خواهد بود. با این ‌وجود، گفتن این نکته حائز اهمیت خواهد بود که به منظور کسب نتایج بهتر ممکن است بیش از 1 جلسه برایتان مورد نیاز باشد.

در مواردی که فیلرها بر پایه‌ی هیالورونیک اسید نباشند، تنها راه به منظور اطمینان از کم شدن نتایج نامطلوب، صبر کردن برای متابولیزه شدن و جذب آن توسط بدن خواهد بود. در بعضی موارد، برای برطرف کردن کامل فیلرها و ژل‌ها، انجام عمل جراحی نیاز خواهد شد. به همین دلیل بهتر است به هنگام انتخاب ژل لب، ژل‌های اسید هیالورونیک را که ایمن‌ترین فیلرها هستند را انتخاب نماییم، زیراکه آنها به آسانی قابلیت برگشت پذیری دارند.

آنزیم-لب

شما همراهان عزیز مرکز راز زیبایی می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق آنزیم لب و قیمت دقیق آن و همچنین دریافت خدمات تخصصی زیبایی با ما در مجموعه بیوتی سکرت در تماس باشید.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید